Daçkalıların üç yeni “velisi” oldu

 ›  Haberler  › ↓ 


Tema Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük ile Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım

Babası hayatta olmayan, yetenekli, maddi olanakları yetersiz çocuklara eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için yaklaşık bir buçuk asırdır çalışan Darüşşafaka Cemiyeti’nin 2007 yılında startını verdiği “Darüşşafaka Velilerini Arıyor” kampanyası hız kesmeden devam ediyor. Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda okuyan bir öğrencinin bir yıllık eğitim gideri olan 10 bin liranın hayırseverler tarafından karşılanması esasına dayanan program, bugüne kadar toplumun her kesiminden destek gördü. Programın son destekçileri ise Tema Mağazacılık, Mehmet Zorlu Vakfı ve Darüşşafaka Cemiyeti Haysiyet Divanı Üyesi Talip Duranyıldız (DŞ’45) oldu.


Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Mehmet Zorlu Vakfı Yürütme Kurulu Üyesi  İbrahim İnceçam ile Darüşşafaka Cemiyeti Haysiyet Divanı Üyesi ve 1945 Darüşşafaka mezunu              Talip Duranyıldız.

Program kapsamında; Darüşşafaka’da eğitim gören bir öğrencinin 10 yıllık eğitim giderini karşılayan Tema Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük ile Mehmet Zorlu Vakfı Yürütme Kurulu Üyesi İbrahim İnceçam’a “Veli Mezuniyet Belgesi” ve bir öğrencimizin yıllık eğitim giderini karşılayarak “velimiz” olan Darüşşafaka Cemiyeti Haysiyet Divan Üyesi Duranyıldız’a (DŞ’45) “Veli Belgesi”, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım tarafından takdim edildi.

 

"Darüşşafaka Velilerini Arıyor"

Program kapsamında hayırseverler, Darüşşafaka’da eğitim gören bir öğrencinin yıllık eğitim gideri 10 bin lirayı karşılayarak “velimiz”; bir öğrencinin 10 yıllık eğitim gideri 100 bin lirayı bağışlayarak “mezun bağışçımız”; iki öğrencinin 10 yıllık eğitim gideri 200 bin lirayı karşılayarak, “çifte diplomalı bağışçı” payesi kazanıyor,

Ayrıca Daçkalı beş öğrencinin mezun olmasını sağlayan 500 bin lirayı karşılayan bağışçıların isimlerini “temel taşlarımız” ve 10 öğrencinin eğitim hayatları boyunca gideri 1 milyon lirayı karşılayan bağışçılarımızın isimleri ise “kurucu bağışçılarımız” listesinde yaşatılıyor.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?