Daçkalıların fen alanındaki projeleri ödüllerle taçlandı

 ›  Haberler  › ↓ 

18 Nisan 2015’te Arel Okulları tarafından düzenlenen “Aktif Deney Yarışması”nda 10. sınıf kimya dalında Darüşşafaka'dan Aynur Hünerli rehberliğindeki Şahin Güçer, Onat Altay ve Nehir Durmuşoğlu adlı öğrencilerden oluşan deney grubunun çalışmaları birincilik ödülü almaya hak kazandı. Ayrıca 11. sınıf kimya dalında İrem Aslan rehberliğindeki Özkan Serkek, Elif Karaatlı, Ecem Sekban adlı öğrencilerden oluşan deney grubunun çalışmaları da “teşvik ödülü” aldı. Aynı yarışmanın 11. sınıf fizik dalında ise Dünya Yılmaz ve Metin Korkmaz danışmanlığındaki Berkay Türkmenoğlu, Nuriye Varoğlu ve Abdülkadir Avcı'dan oluşan deney grubunun çalışmaları da birincilik ödülü almaya hak kazandı.

18 Nisan 2015’te MEV Okulları tarafından organize edilen “Fen Proje Yarışması”nda da 11C sınıfı öğrencilerinden Yiğitcan Yılmaz’ın Aynur Hünerli Doğan rehberliğinde hazırlamış olduğu "Sağlıklı küf önleyici katkı maddesi olarak sodyum diasetat tuzu" isimli proje ikincilik ödülü almaya hak kazandı. 

17 Nisan 2015’te İSTEK Bilge Kağan Okulları tarafından organize edilen “Fen Proje Yarışması”nda da Serkan Aslan rehberliğinde Darüşşafaka Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerinden Dudunur Özdamar ve Nisanur Bayraktar’ın hazırlamış oldukları "Sera etkisi ile su ısıtan hortum" isimli proje birincilik ödülü almaya hak kazandı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?