Daçkalılar Romanya’da düzenlenen SEMEP Toplantısı'ndaydı

 ›  Haberler  › ↓ 
semep-romanya-toplantisi (3)_rsz.jpg
 
2013'ün Uluslararası Dünya Su Yılı olması sebebiyle UNESCO bünyesinde yürütülen SEMEP (South East Mediterranean Environment Project-Güneydoğu Akdeniz Çevre Projesi) ve Kardeş Okullar Mavi Tuna Nehri projesi öğrenci ve öğretmenleri 27 Haziran-1 Temmuz 2013 tarihleri arasında Bükreş’te buluştu.
 
semep-romanya-toplantisi (1)_rsz.jpg
 
Avrupa’nın on farklı ülkesinden gelen öğretmen ve öğrencilerle ülkelerin Çevre Bakanlığı ve Sivil Toplum Kuruluşu yetkililerinin katıldığı toplantıda ülkemizi, Darüşşafaka 7. sınıf öğrencilerinden Emine Beyza Usta ve Nisa Nur Sefer ile öğretmenleri Nihal Güneş, SEMEP projesi bünyesinde hazırladıkları “Saçım Süpürge” adlı projeleri ile temsil etti.
 
semep-romanya-toplantisi (2)_rsz.jpg

Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim ve Çevre konularında çeşitli film gösterimleri ve fotoğraf sergilerinin gerçekleştirildiği etkinlikte Darüşşafakalı öğrenciler projelerini sundu ve öğrenciler için düzenlenen çevre konulu atölye çalışmalarına katıldı.
 
semep-romanya-toplantisi_rsz.jpg
 
UNESCO tarafından yürütülen ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda Projeler Birimi tarafından koordine edilen SEMEP’in 2012-2013 döneminde okullarda çalışma konusu, “Bilim ve Kültür Aracılığıyla Suyun Sürdürülebilir Kullanımı İçin İşbirliği” idi. SEMEP Günü’nde Avrupa Bölge birincisi olan “Saçım Süpürge” projesi ile görevli Darüşşafakalı öğrenci ve öğretmenler, 27 Haziran-1 Temmuz 2013 tarihlerinde Romanya’da gerçekleşen SEMEP Toplantısı'nda ülkemizi temsil etmeye hak kazanmışlardı.
 
Tüm Haberlere Göz Atın