Daçkalılar okullarını desteklemeyi sürdürüyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Nejdet Baysan (DŞ’74), Darüşşafaka’da okuyan iki öğrencinin eğitim hayatları boyunca tüm eğitim giderlerini karşılayarak “Çifte Diplomalı Bağışçı”, İsmail Hayri Cem (DŞ’78) ise bir öğrencinin Darüşşafaka’da okuduğu süre boyunca tüm eğitim giderlerini bağışlayarak “Mezun Bağışçı” oldu. Nejdet Baysan ve İsmail Hayri Cem’e sertifikaları, 25 Haziran 2013 tarihli Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Başkan Talha Çamaş tarafından sunuldu.

nejdet-baysan_rsz.jpg
Nejdet Baysan, "Çifte Diplomalı Bağışçı" Sertifikası'nı Talha Çamaş'tan aldı.

Aynı zamanda Darüşşafaka Cemiyeti ve Yüksek Danışma Kurulu Üyesi de olan Daçkalı Nejdet Baysan, 2012 yılında eşi Marianne Baysan ve kızları Isabelle, Rosabelle ve Anabelle ile birlikte yaptığı bağışla, Darüşşafaka’nın “Mezun Bağışçıları” arasında katılmıştı. Nejdet Baysan ve ailesi, bu yıl da “Çifte Diplomalı Bağışçı” oldu. 2012 yılında döneminin en yüksek tutarda bağışını yapan Darüşşafakalı unvanına sahip Nejdet Baysan’ın, DŞ 1974'lüler adına Darüşşafakalılar Bağış Kataloğu’na yazdığı yazıya ulaşmak için lütfen tıklayınız.

ismail-hayri-cem_rsz.jpg
İsmail Hayri Cem'e, "Mezun Bağışçı" Sertifikası Talha Çamaş tarafından sunuldu. 
 
Darüşşafaka’nın Mezun Bağışçıları arasına katılan Darüşşafaka Cemiyeti Üyesi, Daçkalı İsmail Hayri Cem'in Darüşşafaka’ya ait yayınları ve “İmkansız Hayatlar - Darüşşafakalıların Anıları (1873-1950)” isimli eseri de dahil olmak üzere 6 adet yayımlanmış kitabı bulunuyor. İsmail Hayri Cem ve kitapları hakkında detaylı bilgiye, kişisel web sitesi www.hayricem.com'dan ulaşılabilir.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?