Daçkalılar, İnsan Kaynakları Zirvesi’nde

 ›  Haberler  › ↓ 

HumanGroup tarafından 23. İnsan Kaynakları Zirvesi’ne davet edilen Darüşşafakalılar ilham verdi

Darüşşafaka 12. sınıf öğrencileri Mertcan Gür, Emine Şevval Aygül ve 11. sınıf öğrencisi Açelya Avcı ile Darüşşafaka Lisesi 2016 mezunu, Kanada British Columbia Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 2. sınıf öğrencisi Muradiye Kaya, 9-10 Mayıs tarihlerinde Volkswagen Arena'da gerçekleştirilen 23. İnsan Kaynakları Zirvesi'ne HumanGroup’un davetlisi olarak katıldı.

Bu senenin konusu

İnsan Kaynakları Zirvesi’nin bu seneki konusu, robotların ve yapay zekanın insanın yerini almaya başlamış olması ve bu değişime iş dünyasının nasıl hazırlanması gerektiğiydi.

“Now and Next” (“Şimdi ve Sonrası”) temasıyla gerçekleştirilen İnsan Kaynakları Zirvesi’nde konuşan Daçkalılar, HumanGroup Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Gaye Özcan’ın moderatörlüğünde düzenlenen “Yarının Yetenekleri” başlıklı oturumda düşüncelerini paylaştı.

Daçkalılara, “Yarının yetenekleri nasıl bir iş, nasıl bir çalışma ortamı istiyor ve en önemlisi, nasıl bir kültür onları mutlu ediyor?” sorularının sorulduğu panelde; Muradiye Kaya (DŞ’2016), genç nesillerin daha geniş bakış açıları, daha esnek çizgileri olduğunu söyleyerek jenerasyonlar arası farklardan bahsetti ve yarının yeteneklerinin değişime ve yeniliğe daha açık olduklarını söyledi.

Darüşşafaka Lisesi 12. sınıf öğrencisi Emine Şevval Aygül ise, son sınıfa gelinceye kadar Darüşşafaka Robot Kulübü’nün bir parçası olmanın kendisine çok şey kattığını, daha bilinçli bir insan olmasını sağladığını söyledi.

Darüşşafaka Lisesi 11. sınıf öğrencisi Açelya Avcı, “Darüşşafaka’da bize çok önemli bir duyguyu öğrettiler, vefa duygusu... Vefalı bir yöneticinin en büyük katkısı sosyal fayda sağlamak olmalı. Ben nöroloji merkezi kurmak istiyorum. Nöroloji beyin cerrahi kadar rağbet görmüyor. Ben eğitim aldıktan sonra nöroloji merkezi kurarak sosyal fayda sağlamak istiyorum. Böyle olunca nöroloji gelişecek ve doğal olarak finansal olarak da büyüyecek. Böyle olmasa dahi ben kendimi mutlu hissedeceğim. Her şey para değil belki klişe bir söz fakat bence çok doğru. Önemli olan insanın kendisini mutlu hissetmesi ve topluma faydalı olması... Şirketlerde de sosyal fayda olunca vefa artıyor ve herkes mutlu oluyor.” diyerek hayallerini ve beklentilerini paylaştı. 

Tüm Haberlere Göz Atın