DAÇKALILAR, Darüşşafaka’ya sahip çıkıyor

 ›  Haberler  › ↓ 

​​Darüşşafaka Cemiyeti’nin 2007’de başlattığı “Darüşşafaka Velilerini Arıyor” kampanyası kapsamında, bir öğrencinin yıllık eğitim gideri olan 10 bin lira tutarında bağışta bulunan Darüşşafakalılara, 11 Kasım 2009’da Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda düzenlenen törenle “Veli Belgeleri” takdim edildi.Darüşşafaka korusunun şarkılarıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanvekili Beşir Özmen, “Darüşşafakalıların Darüşşafaka’ya desteklerini ödüllendirmek ve güzel bir başarıyı kutlamak için buradayız. Bu tören çalışınca bir yere gelebileceğimizi gösteriyor. Darüşşafakalıların bir zamanlar eğitim gördükleri bu kuruma bağışları hem yuvamıza destek sağlamak, hem de çevrelerini harekete geçirmeleri açısından önemli. Bu bir başlangıç. Biz büyük bir ailenin parçasıyız” dedi.Zekeriya Yıldırım: “Darüşşafakalıların desteğine ihtiyacımız var”
Konuşmasına “Daha yolun başındayız”  diye başlayan Darüşşafaka Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım ise yaptığı konuşmada şu görüşleri dile getirdi: “Okulumuzun daha da büyümesi için Darüşşafakalıların katkılarını sürdürmelerine ihtiyacımız var. Mart 2007’de bu bayrağı devraldığımızda zor bir tabloyla karşılaştık. Ancak Darüşşafakalıların Darüşşafaka’ya sahip çıkacaklarına güvendik.”

Otuz Daçka’lı, veli bağışçı

“Darüşşafaka Velilerini Arıyor” kampanyasının Darüşşafaka’ya sahip çıkmanın bir yöntemi olduğunu ifade eden Yıldırım, “Bu programı üç yıldır uygulamaya çalışıyoruz ve bugüne kadar "veli" olmaya hak kazanan 100 bağışçımızın 30’u Darüşşafaka’da yetişmiş kişiler. Darüşşafaka Türk toplumuna mal olmuştur. Görülüyor ki, toplum da Darüşşafaka’ya sahip çıkmıştır. Tabii sadece "veli" olmak ile yetinmeyeceğiz, gerisini getirip bu okuldan bir kez daha “mezun olma” gibi bir hedefi hepimiz göz önünde tutacağız. Ki mezuniyet şerefine ulaşmış beş bağışçımız var ve aralarında da bir tane Darüşşafakalı var: Beşir Özmen...”

“Darüşşafaka’yı yurt sathına yaydık”

Yönetime geldikleri tarihten bu yana yaptıkları icraatlar hakkında da bilgi veren Yıldırım şöyle konuştu: “Okulumuz için hayatı yeniden yarattık diyebilirim. Fiziki ortamdan tutun, buradaki eğitim kalitesine kadar pek çok alanda çalışmalar yaptık. Öğrenci sayımız arttı. Eğitim kalitemiz her geçen gün artıyor. Türkiye’nin her tarafına Darüşşafaka’yı taşımaya çalıştık. Bugüne kadar 25 ilde Darüşşafaka’yı tanıttık. Bu tanıtım çalışmaları sadece bize yeni öğrenci adayı kazandırmadı, Darüşşafaka’yı yurt sathına yaymakta da önemli bir işlev üstlendi.”

Konuşmaların ardından “Darüşşafaka Velilerini Arıyor” kampanyasına destek veren Zekeriya Yıldırım, Adnan Dovan, Davut Ökütçü, Gökhan Özcan, Taner Soyak, Hasan Basri Semerci, M. Talha Çamaş, İsmail Hayri Cem, Nazmi Şerafettin Çağlayan, Celalettin Çağlar, Yahya Yakar, Muhittin Uzal, Cemal Olgun, M. Tayfun Öktem, Bülent Topbaş, Orhan Dıramca, Betül Oran-B.Gürsel Akan, Hilmi Köksal Alişanoğlu, A. Hikmet Karaca, H. Saffeddin Karpat, İ.Yavuz Şeremetoğlu, Hikmet Enkür, Şerif Pora, Ş. Engin Tayfun, Aydın Yardım, Nejdet-Marianne Baysan, M. Turan Sak ve A. Haydar Bayar ile 1980 Mezunları, 1979 Mezunları, 1982 Mezunları, 1969 Mezunları’na “Veli Belgesi” takdim edildi.  
“Mezun Bağışçı” Darüşşafakalılar arasında Beşir Özmen, “Veli” Darüşşafakalılar arasında ise Ali Tezel’e daha önce "mezuniyet" ve "veli" belgeleri takdim edilmişti. 
 
Gecede;DAÇKALILAR, Darüşşafaka’nın yemekhanesinde yedikleri yemekle küçük bir nostalji de yaşadı
.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?