Daçkalılar Antalya’nın kültürel mirasını ve gökyüzünü fotoğrafladı

 ›  Haberler  › ↓ 

Besir_Ozmen_Tankut_Turnaoglu_Cocuklar_1_rsz.jpg
 
P&G Türkiye ve Darüşşafaka Cemiyeti işbirliğiyle dört yıldır yürütülen ve geleceğin liderleri olacak çocukların hayallerini gerçekleştirmeyi hedefleyen “Hayalden Gerçeğe” projesinin 2013’teki ilk durağı Antalya oldu. 
 
antalya-5_rsz.jpg
 
11-13 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleşen gezide Darüşşafakalı öğrenciler Antalya’daki yaşıtlarıyla buluşarak Selge Antik Kenti, Termessos Antik Kenti ve Milli Park’ta tarihi ve kültürel mirası fotoğrafladı. Darüşşafaka Fotoğraf Kulübü’nde yer alan 17 öğrencinin katıldığı gezide öğrencilere, öğretmenleri Tolga Yamatma ve Emre İlter rehberlik etti.
 
HG_Antalya_6_rsz.jpg

Gezinin ilk gününde, Selge yakınlarındaki Beşkonak YİBO’da eğitim gören 34 öğrenciye temel fotoğraf eğitimi verildi, ardından da Selge Antik kenti öğrencilerle gezilerek fotoğraflandı.
 
HG_Antalya_2_rsz.jpg
 
Benzer program, 13 Nisan Cumartesi günü Yukarıkaraman Perge Rotary Ortaokulu ve Yeniköy Ortaokulu’nda okuyan 34 öğrenci ile gerçekleştirildi; sonrasında Termessos Antik Kenti ve Köprülü Kanyon fotoğraflandı.
 
antalya-4_rsz.jpg

Gezide basın mensuplarının yanı sıra öğrencilere P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetimi Kurulu Üyesi Beşir Özmen eşlik etti. 
 
antalya-3_rsz.jpg

Daçkalılar ayrıca uluslararası alanda gökyüzü fotoğrafçılığı konusunda çalışmalar yürüten fotoğrafçı Kubilay Akdemir ile de bir araya geldi. Akdemir’den gökyüzü fotoğrafçılığına dair aldıkları teorik eğitimin ardından öğrenciler gece gökyüzü fotoğrafçılığını deneyimleme fırsatı buldu. 
 
YILDIZ IZLERI_rsz.jpg
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?