Daçkalı Oyunculardan “Damdaki Kemancı”

 ›  Haberler  › ↓ 

Broadway’in en uzun soluklu 15 eserinden biri olan Damdaki Kemancı, bu kez Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın öğrencileri tarafından sahnelendi.

Tüm zamanların en çok ses getiren, en fazla dile çevrilen ve en sık sahnelenen müzikallerinin başında gelen Damdaki Kemancı; Darüşşafaka Eğitim Kurumları Tiyatro Kulübü tarafından, 21 Mayıs Salı günü, Sarıyer Belediyesi Tiyatro salonunda ve İngilizce olarak sahnelendi.

Daçkalı Oyuncular’ın bir yıllık çalışmalarının sonucunda yeteneklerini sergiledikleri müzikale, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ’82), Darüşşafaka Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Hakan Tahiroğlu, Darüşşafaka öğrencileri, öğretmenleri ve çalışanları katıldı. Darüşşafaka Ortaokulu ve Lisesi öğrencilerinin aylar süren provalar sonucu sergilediği performans izleyicilerden tam puan aldı.

Müzikalin yönetmeni, Drama Öğretmeni Elif Ongan Tekçe, tüm yıl süren çalışma süreciyle ilgili şu görüşleri dile getirdi: “Müzikal yapmak zordur. Fazla oyuncu, fazla aksesuar, fazla insan, fazla ayrıntı yani büyük prodüksiyon… Ama oyunun genel provalarına başlandığında bir bakmışsınız küçük bir aile olmuşsunuz. Sonra bu aile oyun bitiminde, birbirini çok özleyen, birbirini koruyan ve kollayan, kendine ait ‘özel’ bir dil yaratmış ve ertesi gün ‘hocam bugün prova yok ya çok garip hissediyorum’ diyecek kadar birbirine bağlanmış olur.”  

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?