Daçkalı kızlar, ​Bloomberg HT ekranlarında Darüşşafaka rüzgarı estirdi

 ›  Haberler  › ↓ 
IMG_1012.JPG
Bloomberg HT ekranlarında yayınlanan “Kelime Oyunu” yarışması, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Darüşşafaka'ya kız öğrencilerin alınmasının 40. yıl dönümü nedeniyle başlatılan “Darüşşafakalı Kızlar 40. Yıl” kampanyasına destek için yayınlandı. Türk Dil Kurumu dahil, birçok kurum tarafından ödüllendirilen İhsan Varol’un sunduğu programın 8 Mart’taki yarışmacıları Darüşşafaka'nın hayatına dokunduğu Mukaddes Tüm (DŞ’ 1979), Kardiye Bilgi (DŞ’1982), Didem Alsoy (DŞ’1996), Hilal Sarı (DŞ’2003) ve Darüşşafaka Lisesi 11. sınıf öğrencisi Beren Kayalı oldu.
 
IMG_0998.JPG
Programda ilk sırada yarışan Hilal Sarı, art arda verdiği doğru yanıtlarla rekor bir başarıyı yakalarken, tüm yarışmacılar Darüşşafaka’nın hayatlarında yarattığı değişime anlattı. Yarışma süresince Darüşşafaka’nın “1863” SMS bağış numarası ve banka hesap bilgileri izleyiciyle buluştu ve SMS göndererek Darüşşafaka’ya destek verenlerin sayısı binleri aştı. İki saat boyunca hem Darüşşafaka’yı anlattı hem de güzel bir yarışma çıkartan Daçkalı kızlar, okullarının sesi oldu. 
IMG_0977.JPG
Yarışmadan elde edilen gelir, Darüşşafaka’da okuyan 10 kız öğrencinin 10 yıllık eğitim gideri olan 1 milyon lira toplamak hedefiyle bir yıl önce startı verilen “Darüşşafakalı Kızlar 40. Yıl” kampanyasına aktarıldı.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?