​Daçkalı kızlar, Bloomber HT ekranaların kardeşleri için yarışacak

 ›  Haberler  › ↓ 
kelime-oyunu_210_420.jpgTürkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından Darüşşafaka’ya kızların alınmasının 40. yıl dönümü nedeniyle başlatılan “Darüşşafakalı Kızlar 40. Yıl” kampanyasının finali, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Bloomberg ekranlarında yayınlanan “Kelime Oyunu” adlı yarışma programında yapılacak. Darüşşafaka’da okuyan 10 kız öğrencinin 10 yıllık eğitim gideri olan 1 milyon lira toplamak hedefiyle bir yıl önce startı verilen kampanya, şubat ayı itibarıyla 960 bin liralık bağış topladı. Yolu Darüşşafaka’dan geçmiş kız öğrencilerin okullarına duydukları vefa borcunu ödeme çabasının güzel bir örneği olan kampanya, bugüne kadar toplumun farklı kesimlerinden destek gördü.  Kampanyaya son destek ise Bloomberg HT ekranlarında yayınlanan ve Türk Dil Kurumu dahil, birçok kurum tarafından ödüllendirilen yarışma programı Kelime Oyunu’ndan geldi.  İhsan Varol’un sunduğu programın 8 Mart’taki yarışmacıları, Darüşşafaka'nın hayatına dokunduğu Mukaddes Tüm (DŞ’ 1979), Kardiye Bilgi (DŞ’1982), Didem Alsoy (DŞ’1996),  Hilal Sarı (DŞ’2003) ve Darüşşafaka Lisesi 11. sınıf öğrencisi Beren Kayalı olacak. Daçkalı kızlar, "Dünya Kadınlar Günü"nde kız çocuklarının eğitimine destek için yarışacak. 
 
Yarışma süresince Darüşşafaka’nın “1863” SMS bağış numarası ve diğer bağış hesapları da izleyiciyle buluşacak ve elde edilecek tüm gelir, “Darüşşafakalı Kızlar 40. Yıl” kampanyasına aktarılacak. İhsan Varol’un sunduğu Kelime Oyunu, 4-9 Nisan 2011 tarihleri arasında da Darüşşafaka’ya destek için yayınlanmış ve Türkiye’nin önde gelen gazetelerinin ekonomi yazarları yarışmıştı.
 
Tüm Darüşşafakalıları ve dostlarımızı, Darüşşafakalı kızlara destek için 8 Mart Perşembe günü saat 20.00'de Kelime Oyunu'nu izlemek için ekran başına bekliyoruz.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?