Daçkalı kızlar 40 yıl sonra bir arada...

 ›  Haberler  › ↓ 


148 yıldır eğitim veren Darüşşafaka Lisesi (öğrencilerin kendi aralarındaki adıyla DAÇKA) 1971 yılında kapılarını kız öğrencilere açtı. Bu yıl  kızların Darüşşafaka’ya girişinin 40. Yılı.

Darüşşafaka’da eğitim görmüş kızların birçoğu  bugün  meslek sahibi ve önemli kurumlarda  yönetim kadrolarında görev başındalar. Herbiri “Eğitimle değişen yaşamlar”ın  canlı birer örneğii

5 Mart Cumartesi günü 40. yılı kutlamak için  Daçkalı kızlar okullarında biraraya geliyor.

“Daçkalı Kızlar Toplandık”  etkinliği ile  biraraya gelecek olan kızların hedefi Darüşşafaka’da eğitim gören kız öğrenci sayısını artırmak. Bu toplantıda Darüşşafaka’nın yarını için katkılarını  tartışacak olan Daçkalı Kızlar, hedeflerine ulaşmak için  yol haritalarını çizecekler.

Bu arada, o döneme tanıklık etmiş öğretmenleriyle, anneleriyle ve arkadaşlarıyla geçmişi yadedecekler. Konuşmalar ve anı paylaşımları 70’li yıllar Türkiyesi’nden, Darüşşafakası’ndan kesitler içerecek.

Gün boyu sürecek etkinlikte, Nil Karaibrahimgil de Daçkalı Kızların yanında olacak. Şarkılarıyla destek verecek.

Daçkalı Kızlar akşam yatakhanelerde gerçekleştirecekleri pijama partisi ile öğrencilik yıllarına geri dönecek.

Türkiye’nin en köklü sivil toplum örgütlerinden biri olan Darüşşafaka, babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli çocuklara,  1863 yılından bu yana kaliteli bir eğitim fırsatı sunuyor. 1971 yılı itibariyle 1537 kız çocuğunu okullarına dahil eden Darüşşafaka, 40 yıldır Türkiye’nin aydın ve kültürlü kadınlarını yetiştirmeye devam ediyor.

Proram Akışı

5 Mart Cumartesi
13:30 Toplantı (Darüşşafaka Life Gym Spor Salonu)
18:30 Okul yemekhanesinde yemek
21:00 Yatakhanelerde pijama partisi

6 Mart Pazar
09:00 Kahvaltı
10:00 Değerlendirme toplantısı

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?