Daçkafest Yine Coşturdu, Zengin Programı ve Yenilikleriyle Sevindirdi

 ›  Haberler  › ↓ 
sanatgecesi_2_2012.jpg
 
Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencileri tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen Darüşşafaka Kültür ve Sanat Şenliği Daçkafest, 31 Mayıs-7 Haziran 2012 tarihleri arasında Darüşşafaka Maslak Kampüsü ve TİM Show Center’da gerçekleştirildi. Festival her sene olduğu gibi bu sene de, okulların son haftasında, Darüşşafaka öğrencilerini, uçurtma şenliğinden, spor turnuvalarına, film gösterimlerinden, tiyatro, konser ve atölye çalışmalarına kadar hem eğlendirici hem öğretici pek çok farklı etkinlikle buluşturdu.
 
 Kadir Dogulu1.jpg
Daçkafest Açılış Töreni'nde TV dünyasının en iyileri ödüllendirildi
 
Daçkafest’in açılış töreni 31 Mayıs Perşembe günü TİM Show Center'da yapıldı. Törende bu yıl ilk defa, Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda okuyan yaklaşık 1000 öğrencinin katıldığı “TV Dünyasının En İyileri” anketinin sonuçlarına göre her kategoride birinci seçilen isimlere ödülleri takdim edildi.
 
IMG_0105_rsz.jpg
Daçkafest Açılış Töreni'nde çekilen toplu hatıra fotoğrafı...
 
8 gün süren Daçkafest kapsamında, Cem Özer ve Serdar Gökalp ile söyleşiler, Cem Türkel ile fotoğrafçılık atölyesi, Ayhan Bozkurt ile edebiyat atölyesi, Cenk Başlamış, Yalçın Pekşen ve Hakan Güldağ ile gazetecilik atölyesinin yanı sıra, “THE 99” çizgi filminin yaratıcısı Kuveytli Klinik Psikolog ve İşadamı Dr. Naif Al-Mutawa ile de bir söyleşi düzenlendi.
 
IMG_8735_rsz.jpg
Dr. Naif Al-Mutawa
 
Darüşşafakalı öğrencilerin, sanatın çeşitli dallarında sene boyunca hazırladıkları gösterileri sergiledikleri Sanat Gecesi, 4 Haziran Pazartesi günü TİM Show Center Kırmızı Salon’da gerçekleştirildi. 
 
sanatgecesi_6_2012.jpg
Sanat Gecesi
 
5 Haziran Salı günü Social Inclusion Band ve Pinhani konserleri gerçekleşirken, 6 Haziran Çarşamba günü ise, Darüşşafaka Oyuncuları’nın sahneye koyduğu “Lüküs Hayat’ı Nasıl Bilirdiniz?” adlı müzikal yine TİM Show Center Kırmızı Salon’da izleyiciyle buluştu.
 
DSC_0238_rsz.jpg
Pinhani konserinden bir kare...
 
DSC_0116_rsz.jpg
"Lüküs Hayat'ı Nasıl Bilirdiniz?"
 
Festivalde, ayrıca, DJ eşliğinde 90’lar partisi, panayır, mangal partisi, su savaşı, taş-kağıt-makas turnuvası, illüzyon gösterisi, kostümlü parti, triatlon gibi birbirinden eğlenceli ve ilginç aktiviteler de yer aldı.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?