Nice 96 yıllara Cumhuriyet

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafakalılar, Cumhuriyetimizin 96. Yılını büyük bir coşkuyla kutladı.25 Ekim’de TİM Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen tören, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Anıl Kanber’in konuşmasıyla başladı.

Darüşşafakalı öğrencilerin Cumhuriyetimizin 96. Yılı coşkusu
Darüşşafakalı öğrencilerin Cumhuriyetimizin 96. Yılı coşkusu.
Soldan sağa: Yönetim Kurulu Eski Başkanı Talha Çamaş (DŞ'69) ,Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Müjde Süme (DŞ'88), Yönetim Kurulu Eski Üyesi Fırat Tekin (DŞ'64), Yönetim Kurulu Eski Başkanı Zekeriya Yıldırım (DŞ'62) ve Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Öktem (DŞ'82)
Soldan sağa: Yönetim Kurulu Eski Başkanı Talha Çamaş (DŞ'69), Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Müjde Süme (DŞ'88), Yönetim Kurulu Eski Üyesi Fırat Tekin (DŞ'64), Yönetim Kurulu Eski Başkanı Zekeriya Yıldırım (DŞ'62) ve Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Öktem (DŞ'82).
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Anıl Kanber
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Anıl Kanber

Kanber, Cumhuriyeti ebedi bir çağdaşlaşma projesi ve büyük atılımın başladığı gün olarak tanımladığı konuşmasını, “Sevgili Öğrenciler; sizler, Atatürk’ün deyimiyle ‘geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri’siniz. Büyük Önderimiz Atatürk’ün ‘Bu eseri onlara bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak’ sözleri ile Cumhuriyeti emanet ettiği gençlersiniz. Öyleyse sizler; O’nun gibi bir liderin ışığı ile yolunu aydınlattığı, değerli bir ulusun çocuklarısınız. İnancınızı ve gücünüzü, O’nun ilkelerinden, ilim ve fenden almalısınız. Atatürk kadar çalışkan, O’nun kadar vatan ve millet sevgisi ile dolu olmalı yürekleriniz.” sözleriyle tamamladı.

Kanber’in konuşmasının ardından Cumhuriyet Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Cumhuriyet Kupası Yarışlarında başarı kazanmış öğrencilere, ödülleri Darüşşafaka Lisesi Müdürü Nilüfer Günergin ve Darüşşafaka Ortaokul Müdürü Şule Uyar tarafından takdim edildi.

Ardından öğrenciler, sahnede Cumhuriyet’in kuruluşu ve sonrasında yaşananları canlandırdı. Darüşşafakalı öğrencilerin Nazım Hikmet’in Kuvayı Milliye eserinden alıntılayarak oluşturduğu “Kuvayı Milliye’nin Görünmez Kahramanları” adlı oyunda Atatürk’ün sevdiği parçalar da seslendirildi.

Tören öğrenciler tarafından gerçekleştirilen bayrak gösterisinin ardından son buldu.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?