Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu’ndan Darüşşafaka’ya ziyaret

 ›  Haberler  › ↓ 

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei 5 Ağustos Pazartesi günü Darüşşafaka Cemiyetine ziyaret ederek, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Necipoğlu ile bir araya geldi.

Yönetim Kurulu Başkanı M.Tayfun Öktem (DŞ'82) ve Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei

Kurban Bayramı öncesi Darüşşafaka Eğitim Kurumlarının teknik ihtiyaçlarını karşılayarak, “Ortaokul Veli Bağışçısı” olan Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu adına Başkonsolos Cui Wei’ye sertifikası M. Tayfun Öktem tarafından takdim edildi.

“156 yıldır sosyal sorumluluk anlayışıyla çocuklara olan büyük katkısından çok etkilendim”

Darüşşafaka’nın misyonuna büyük saygı duyduğunu ifade eden Başkonsolos Wei, “Darüşşafaka’yı 25 yıl önce konsoloslukta görevli olarak çalışırken öğrendim ve 156 yıldır sosyal sorumluluk anlayışıyla çocuklara olan büyük katkısından çok etkilendim. Bu sebeple elimizden geldiğince Darüşşafaka’ya bağış yapıyoruz. Kurban Bayramı öncesinde buradaki sevgili çocuklarımıza destek verebilme fırsatı bulabildiğimiz için çok mutluyuz.” diye konuştu.

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Necipoğlu
“Öğrencilerimizin yalnızca Batı’yı değil Doğu’yu da tanımalarını istiyoruz”
M. Tayfun Öktem ise “Yapılan tüm destekler bizim için çok kıymetli. Biz öğrencilerimizin çok yönlü, farklı kültürlerin bilincinde dünya vatandaşları olarak yetişmeleri için çalışıyoruz. Sayın Başkonsolos Darüşşafaka’da Çince eğitimi için de destek verebileceklerini iletti. Yalnızca batıyı değil doğuyu da çok iyi bilmelerini, tanımalarını arzuluyoruz. Bu nedenle verilen desteği mutlulukla karşılıyoruz. Keyifle ve büyük bir motivasyonla iş birliğimizin sürekli olmasını istiyoruz.” diyerek Başkonsolosa teşekkürlerini iletti.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?