Cemiyetimizin 2022 Yılı Entegre Raporu açıklandı

 ›  Haberler  › ↓ 

Cemiyetimiz, 2022 yılı faaliyetlerini, gelecek stratejilerini bütünsel bir bakış açısıyla sunan Entegre Raporu’nu yayımladı.

Raporumuz, Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (IFRS-International Finance and Reporting Standards) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Değer Raporlaması Vakfı’nın (Value Reporting Foundation) misyon edindiği Entegre Raporlama ve entegre düşünceyi yayma felsefesiyle hazırlandı. Metodoloji olarak, Uluslararası Entegre Raporlama Çerçevesi’nde (<IR> Framework) yer alan temel kavramlar ve prensipler uygulandı.

Raporumuzda, 1863 yılından bu yana “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla faaliyet gösteren Cemiyetimizin ve bağlı kurumlarımızın bu amaç doğrultusunda 2022 yılında gerçekleştirdiği çalışmalar ve bu çalışmaların sürdürülebilirliği için yapılan bağışların nasıl kullandığı Entegre Raporlama mantığı ve bakış açısıyla aktarıldı.

Raporumuzda; annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanaklarını yetersiz yetenekli çocuklara, 8 yıl boyunca tam burslu, yatılı, nitelikli eğitim olanağı tanıyan Cemiyetimiz, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan doğrudan fayda sağladığı Nitelikli Eğitim (SKA4) ve Eşitsizliklerin Azaltılması (SKA10 ) ve dolaylı fayda sağladığı Yoksulluğa Son (SKA1), Sağlık ve Kaliteli Yaşam (SKA3), Toplumsal Cinsiyet Eşitliği (SKA5) ile İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme (SKA8) hedeflerine yaptığı katkılar da yerini aldı.  

Raporumuzla; Cemiyetimizin stratejik amaçları, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile ilişkilendirilerek öncelikli konuları, veriler ışığında 2022 yılı faaliyetleri, gelecek planları, kaynakları, iş modeliyle yarattığı değer, yönetim yapısı, bağımsız denetimden geçmiş finansal tabloları ve gelecek beklentileri de kamuoyuyla paylaşıldı.

 

Entegre Raporumuzu okumak için tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?