Bu bayram Darüşşafaka’ya bağış yapın, çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlayalım

 ›  Haberler  › ↓ 

Zehra_kurban bayrami17102012.jpg

Darüşşafaka Cemiyeti, 149 yıldır olduğu gibi bu bayramda da, eğitimde fırsat eşitliği sağlamanın kutsallığına inanan ülkemizin hayırsever kişi ve kurumlarının bağışlarını bekliyor. Darüşşafaka Cemiyeti; annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli çocuklara ilköğretim dördüncü sınıftan liseyi bitirinceye kadar kaliteli bir eğitim fırsatı sunarak, onların yaşamlarını değiştiriyor.

kurban_cagri_1810_8.JPG
Cemiyet, 14 Nisan 2012 tarihinde tüzüğünde yaptığı değişiklikle annesini kaybetmiş öğrencilere de kapılarını açtı. Bugün Türkiye’nin 65 ilinden 1000’e yakın annesini ya da babasını kaybetmiş kız ve erkek öğrenci için tam burslu ve kolej seviyesinde eğitim olanağı sağlıyor.
kurban_cagri_1810_7.JPGkurban_cagri_1810_11.jpg
 
Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramlarında bağış kampanyaları düzenleyen Darüşşafaka Cemiyeti bu yıl da geçen yıl olduğu gibi Kurban Bayramı döneminde 600 TL tutarında kesimsiz kurban bayramı bağışı alıyor.
 

kurban bayrami_10102012.jpg

Cemiyetin bu kararı almasının altında vekalet usulüyle yapılan kurban bağış sayısının artmasına bağlı olarak kurban kesim gereklerinin yerine getirilemeyeceği düşüncesi yatıyor. Buna karşın, Kurban Bayramı vesilesiyle Darüşşafaka’nın “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuna destek olmak isteyen hayırseverlerin bayram bağışları kabul ediliyor.

kurban_cagri_1810_5.JPGkurban_cagri_1810_6.JPG

Bağışlar Darüşşafaka Cemiyeti web sitesindeki Online Bağış Menüsü’nden ya da aşağıda belirtilen kanallar kullanılarak gerçekleştirilebiliyor.

kurban_cagri_1810_12.jpgkurban_cagri_1810_16.jpg
 
Yapılan bağışlar, her zaman olduğu gibi “7 gün 24 saat” yaşamlarını Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda geçiren 1000’e yakın kız ve erkek öğrencimizin yemek, barınma, giyim ve eğitim giderleri için harcanıyor.

  

kurban_cagri_1810_15.jpg
 
Nasıl Bağış Yapabilirsiniz?

Hemen bağış yapmak için tıklayınız

İNTERNET BANKACILIĞI: Akbank, Denizbank, Finansbank, Garanti Bankası, Halk Bankası, HSBC, ING Bank, Şekerbank, T.C. Ziraat Bankası, TEB, Tekstilbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası internet şubelerindeki “Bağış” menüleri aracılığıyla
 
BANKA: Tüm bankaların “1863” numaralı hesap numaralarına bağışta bulunabilirsiniz
 
Darüşşafaka Cemiyeti’ne yapılan bağışlardan banka havale ücreti alınmamaktadır.
Tüm Haberlere Göz Atın