Darüşşafaka Cemiyeti Bodrum’da tanıtım kokteyli düzenledi

 ›  Haberler  › ↓ 

153 yıldır eğitimle yaşamları değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti, Bodrum’da tanıtım kokteyli düzenledi. 07 Eylül 2016 Çarşamba günü Bodrum Pier’de düzenlenen geceye Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Cemiyet Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin, Cemiyet Genel Sekreteri Pelin Kabalak, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Darüşşafaka bağışçıları ve Darüşşafakalılar katıldı.

Tanıtım kokteylinde konuşma yapan Çamaş, Darüşşafaka'nın öncelikli hedeflerinin; öğrenci sayısını artırmak, kampüsü büyütmek ve kaynaklarını sürdürülebilir kılmak olduğunu ve bu hedefleri gerçekleştirebilmek için de herkesin desteğini beklediklerini ifade etti.

Bağış modellerinin arasında Rezidansların önemli bir yeri bulunduğuna dikkat çeken Çamaş, şunları söyledi: "Bu özgün model, ülkemizde ve hatta dünyada tek... Bugün ileri yaş bakımında örnek teşkil eden Darüşşafaka Rezidansları, bir yandan değerli bağışçılarımızın ileri yaşlarını huzurlu, mutlu, sağlıklı, rahat bir ortamda geçirmesini sağlıyor, diğer yandan da öğrencilerimiz için kaynak yaratıyor. İstanbul’da Yakacık, Maltepe ve Şenesenevler; İzmir’de ise Urla Rezidansımızda binlerce çocuğumuzu okutmamıza destek veren saygıdeğer bağışçılarımıza yaraşır bir hizmet vermek için çalışıyoruz. Bugün yaklaşık 500 bağışçımız hayatlarının ikinci baharını rezidanslarımızda geçiriyor ve öğrencilerimizin eğitimine katkıda bulunmanın huzurunu yaşıyor. 65 yaş ve üstü kişiler, Cemiyetimize yapacakları bir kereye mahsus bağışla, yaşamlarını beş yıldızlı bir otel konforu sunan rezidanslarımızda sürdürebiliyor."

Darüşşafaka’nın artık Bodrum’da da faaliyet göstermesi gerektiğini vurgulayan Çamaş, “Bodrum artık 12 ay yaşayan bir yer. Darüşşafaka da hızlanarak Bodrum’da olmak zorunda. Bu akşam birçok dostumla sohbet ederken de hemfikir olduğumuz üzere bizim Darüşşafaka olarak, ama eğitim ama rezidanslarımızla burada var olmamız gerekiyor” dedi.

Darüşşafaka’nın faaliyetlerinden övgüyle bahseden Kocadon ise şöyle konuştu: “Bu akşam burada olmamın en büyük nedeni sizlerin eğitim ve öğretime vermiş olduğunuz destektir. Eğer eğitim ve öğretim bir arada gitmezse maalesef başarılı olamıyoruz. Her şeyin başı önce eğitim. Öğrenmenin bir yaşı yok ama eğitimin bir yaşı var.” Kocadon sözlerine şu şekilde devam etti: “Biraz önce başkanımıza da söyledim; Bodrum’da Türkiye’nin yedi bölgesinden ve dünyanın birçok yerinden gelen insanlarımızla birlik ve beraberlik içinde yaşıyoruz. Güzel okullarımız da açılıyor ama gönlümüzde Darüşşafaka da var. Ben hem Bodrum Belediye Başkanı olarak hem Kocadon Ailesi olarak buradan söz veriyorum; sonuna kadar arkanızdayım. Ne gerekiyorsa destek vermeye hazırım. Çünkü güzel Bodrumumuza böyle bir okul yakışır. Sayın başkanım biraz önce söylediğiniz gibi Bodrum’a yakışanın imzalarını atmak için sizi makamıma bekliyorum.''

Tüm Haberlere Göz Atın