Darüşşafaka BM Global Compact üyesi oldu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti, ECOSOC (Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi) üyeliğinden sonra yine Birleşmiş Milletler’in en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan BM Global Compact'a üye oldu. 
Sürekli rekabet içindeki iş dünyasına ortak bir kalkınma kültürü oluşturmak üzere evrensel ilkeler öneren yenilikçi bir kurumsal sorumluluk yaklaşımı olan BM Global Compact, Darüşşafaka’nın üyelik başvurusunu kabul etti. Kabul mektubunda Darüşşafaka’ya gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür edildi.  

“Sürdürülebilir ve kapsamlı küresel ekonomi” vizyonuyla hareket eden UN Global Compact, iş dünyasını, iş gücünü, sivil toplumu, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumlarını Birleşmiş Milletler ile bir araya getirerek kapsayıcı bir paydaş grubu temsil ediyor.

Sürdürülebilir bir kurumsal sosyal sorumluluk için farkındalığı artırmayı hedefleyen UN Global Compact,  imzacılarının bulunduğu her bölgede ve ülkede kurulan Ulusal Ağlar aracılığı ile yerinde ve doğrudan bir destek hizmeti sunuyor. UN Global Compact’ın farklı millet, dil, kültür bağlamlarında benimsenmesi amacına hizmet eden ulusal ağlar, aynı zamanda şirketlerin bir araya gelerek sürdürülebilirlik konularında harekete geçmeleri için önemli bir platform oluşturuyor.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?