Birinci “Mavi Masa Buluşmaları”, Sait Faik Abasıyanık Müzesi bahçesinde gerçekleştirildi

 ›  Haberler  › ↓ 

Marmara Kültürleri Ağı’nın düzenlediği “Sait Faik, Ben Deniz ve Sen” temalı ilk Mavi Masa Buluşmaları etkinliği, Burgazada’daki Sait Faik Abasıyanık Müzesi bahçesinde gerçekleştirildi.

Sait Faik Abasıyanık Müzesi bahçesindeki etkinlikte çocuklar, Sevgi Çekiç’in baskı atölyesini keyifle takip ettiler.

 

Etkinlik; 11 Haziran Cumartesi günü saat 11.00’de,  Sait Faik Abasıyanık Müzesi’nin bahçesinde çocuklar için Ümit Uçay’ın “Seramik Atölyesi”, Koenraad Marinus van Lier’ın “Mozaik Atölyesi”, Sevgi Çekiç’in “Baskı Atölyesi” ve Zeynep Soref’in “Kitap Kurdu Kukla Atölyesi” ile başladı. Çocuklar, profesyonel eğitmenler eşliğinde hem rengârenk ürünler çıkardılar hem de birbirinden güzel etkinliklerle keyifli vakit geçirdiler.

Çocuklar, Koenraad Marinus van Lier’ın mozaik atölyesine de katıldılar.

 

Cem Erciyes’in moderasyonluk yaptığı etkinlik Tilbe Saran’ın “Kaşıkadası’nda” Sait Faik okuması ile öğleden sonra devam etti. İlksen Dinçer Baş’ın “Sait Faik Abasıyanık Eserlerinde Çevresel Hafızanın İşlevi” sunuşunun ardından Sevengül Sönmez’in “Sait Faik’in Denizi, Adası, Balığı” başlıklı konuşması ile tamamlanan etkinlik, konuklar tarafından ilgiyle takip edildi.

Tilbe Saran, “Kaşıkadası’nda” Sait Faik okumasını gerçekleştirirken.

 

Birinci Mavi Masa Buluşmaları’na katılan davetliler, Burgazada’daki Sait Faik Abasıyanık Müzesi’ni de gezme imkânı bularak, Sait Faik Abasıyanık’ın hayatına dair önemli bilgiler edinmenin mutluluğunu yaşadılar.

İlksen Dinçer Baş’ın “Sait Faik Abasıyanık Eserlerinde Çevresel Hafızanın İşlevi” adlı sunuşunu davetliler dikkatle dinlediler.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?