Bilim ve Ütopya Dergisinden Tevfik Fikret Çalıştayları

 ›  Haberler  › ↓ 

Bilim ve Ütopya Dergisi Tevfik Fikret Çalıştayları düzenliyor: ‘Yeni Abdülhamit Dönemi’ Özlemcilerine Karşı:TEVFİK FİKRET AYDINLIĞI!

Bilim ve Ütopya dergisi, doğumunun 141. yıldönümünde aydınlanmacı şair Tevfik Fikret anısına Ankara, İstanbul ve İzmir'de çalıştaylar düzenliyor.Darüşşafaka Şenesenevler Rezidansı bağışçılarından Sayın Bedia Akarsu’nun konuşmacı olarak katılacağı çalıştayların İstanbul programı şu şekilde.

Yer: Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Konferans salonu
Tarih: 24 Aralık
 
Saat : 13.00-17.30
 
Konu: Tevfik Fikret ve Atatürk
 
13.00 Açılış: Prof. Dr. Semih Koray (Bilim ve Ütopya Kooperatifi Başkanı), Prof. Dr. Ethem Tolga (Galatasaray Üniversitesi Rektörü), Meral Mercan (Galatasaray Lisesi Müdürü)
 
13.45-15.20 Birinci Oturum: İstibdat Döneminde Bir Aydın: Tevfik Fikret  Oturum Başkanı: Prof. Dr. Orhan Koloğlu. Konuşmacılar: Prof. Dr. Bedia Akarsu, Demirtaş Ceyhun, İbrahim Dizman
 
15.20-15.30 Ara
 
15.30- 17.00 İkinci Oturum: Tevfik Fikret ve Atatürk  Oturum Başkanı: Doç. Dr. Cüneyt Akalın. Konuşmacılar: Orhan Karaveli, Öner Yağcı, Zekeriya Çakmak, Ece Şengün
 
17.15 Kapanış
 
Yeni Abdülhamit Dönemi Özlemcilerine Karşı Aydınlanmacı ve Hümanist Şair Tevfik Fikret için Bilim ve Ütopya dergisi özel sayı yayınlamıştır. Derginin Aralık 2008 sayısında Prof. Dr. Bedia Akarsu'nun "Aydınlanma Felsefesi ve Tevfik Fikret" isimli makalesi yer almaktadır.
Tüm Haberlere Göz Atın