Başkan’ın yeni yıl mesajı

 ›  Haberler  › ↓ 

Değerli Darüşşafaka Ailesi,

2009 küresel krizin etkisiyle hem ülkemiz hem de tüm dünya için zor bir yıl oldu. Bu olumsuz rüzgarın yaşandığı dönemde, Darüşşafaka ise sizlerin verdiği destek ile güçlenmeye devam etti. Öğrencilerimizden, bağışçılarımıza pek çok farklı alanda gelen haberler bizleri sevindirdi.

Türkiye'nin her köşesindeki öğrencilere ulaşmak ve onlara fırsat eşitliği sağlamak yolundaki çabalarımız sonucunda öğrenci seçme sınavımıza katılım bir önceki yıla göre yüzde 100 oranında arttı.
 
Bağışçılarımızın teveccühleri sayesinde daha çok öğrenciye ulaşıp onlara iyi eğitim fırsatı sunduk. İş Bankası’nın verdiği burs desteği sayesinde öğrenci sayımız 840’a ulaştı. P&G'nin “Hayalden Gerçeğe Projesi” ile öğrencilerimizin sosyal kulüp faaliyetlerine yeni etkinlikler ekleyerek hayallerinin gerçekleşmesini sağladık. ÖSS sınavı sonucunda mezunlarımızın %95’nin dört yıllık üniversitelere yerleşmiş olması bizleri umutlandırdı.
 
Rezidanslarımızda yaşayan bağışçı sayımız 356'ya ulaştı. Sayıları iki kattan fazla artarak 6.000’e yaklaşan bireysel bağışlarımızın da etkisiyle Ailemiz genişledi.
 
Geçen yıla “Bitmeyen Bir Hikaye” adını vermiştik. Annelerinin kucaklarından bize emanet edilen bu öğrencilerimizin yaşamlarını eğitimle değiştirmek, hayallerini gerçekleştirmek için bu hikayenin yıldan yıla güçleneceğine inanıyorum.
 
Yönetim Kurulu adına hepinize eğitimde fırsat eşitliği misyonumuzda bizlere verdiğiniz destek için şükranlarımı sunar, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, çalışanlarımızın, üyelerimizin, bağışçılarımızın ve tüm Darüşşafakalıların yeni yılını kutlar; 2010 yılının sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini dilerim.
 
Sevgi ve saygılarımla, 
 
Zekeriya Yıldırım 
Yönetim Kurulu Başkanı
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?