“Bankta İki Kişi”, Yakacık Rezidans’taydı

 ›  Haberler  › ↓ 

Maltepe Rezidans bağışçısı Belgi Paksoy’un Rusçadan çevirdiği “Bankta İki Kişi” isimli tiyatro oyunu, 17 Kasım’da Yakacık Rezidans’ta sahnelendi. 

Murat Batıkan Avcı, Caner Bilginer, Belgi Paksoy, Sevtap Çapan, Maltepe Rezidans Kurum Müdürü Banu Bingöl ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Sevhan Gök Kahya...

Aleksandr Gelman’ın yazdığı ve Belgi Paksoy’un Rusçadan çevirdiği tiyatro oyunu “Bankta İki Kişi”, geçtiğimiz ekim ayında yapılan gala gösteriminden sonra “Tiyatro P.A.S.” oyuncuları Sevtap Çapan ve Murat Batıkan Avcı tarafından rezidans sakinleri için perde dedi. 

Caner Bilginer’in yönettiği ve Fulya Bilginer’in yönetmen yardımcılığını üstlendiği oyuna rezidans sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Sevhan Gök Kahya, oyunun çevirmeni ve Maltepe Rezidans bağışçısı Belgi Paksoy'a çiçek takdim etti.

2002 yılından itibaren İstanbul Devlet Tiyatrolarında dört yıl boyunca sahnelenen “Bankta İki Kişi”, 2002’de 25. Avni Dilligil “En İyi Erkek Oyuncu” (Zafer Ergin) ve “En iyi Çeviri” (Belgi Paksoy) ödüllerini aldı. Ayrıca sanatçı Fulya Bilginer'in Kadir Has Üniversitesi’nde yaptığı yüksek lisans çalışmasının konusu oldu. İlk gösterimi, 8 Mart 2010’da Kartal Hasan Ali Yücel Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. Bu kez de 31 Ekim’de yapılan gala gösteriminden sonra bir “Tiyatro P.A.S.” çalışması ürünü olarak Darüşşafaka Rezidansları’nın üyeleriyle buluştu.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?