Bağışçılar ve öğrenciler iftar yemeğinde buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Rezidans Bağışçıları Darüşşafakalı öğrencilerle iftar yemeğinde bir araya geldi

Darüşşafaka Yakacık, Maltepe ve Şenesenevler Rezidanslarında yaşayan bağışçılar, 7 Haziran Perşembe günü iftar yemeğinde Maslak kampüsünde öğrencilerle bir araya geldi.  

İftarlarını hep beraber açan rezidans bağışçıları ve öğrenciler bol bol sohbet etti. Öğrencilerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten rezidans sakinleri; Darüşşafaka Ailesi’nin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını ifade ettiler.

Darüşşafaka Rezidansları Hakkında

Darüşşafaka Cemiyeti, 1863’ten beri babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli çocuklarımızın yaşamını eğitimle değiştirmesine olanak tanıyan bağışçılarının ileri yaşlarını mutlu, güvenli, sağlıklı, konforlu, yeni dostlarla beraber, yaşam dolu bir atmosferde geçirmelerini sağlamak amacıyla 1997’de Yakacık Rezidans’ı açtı. Yakacık Rezidans’ın getirdiği hizmet anlayışıyla büyük beğeni toplaması ve kısa sürede tam doluluk seviyesine ulaşması üzerine Cemiyet; Maltepe, Şenesenevler ve Urla Rezidans’ı da bağışçılarının hizmetine soktu. Eğitim alanında üstlendiği öncü rolü, ileri yaş bakımına da taşıyan Darüşşafaka, böylelikle bağışçılarına hem ihtiyaç sahibi çocukları okutmanın huzurunu hem de ileri yaşlarını her türlü kaygıdan uzak, güvenli, huzurlu, sağlıklı ve rahat bir şekilde geçirme olanağı sunuyor.

Rezidanslar hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayınız. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?