Ayşın Öner'in Anısına En Güzel Armağan…

 ›  Haberler  › ↓ 

Ayşın Öner Burs Fonu Darüşşafakalı öğrencilere destek sağlıyor

2017 yılında vefat eden kızları Ayşın Öner'in ismini sonsuza dek yaşatmak için Darüşşafaka bünyesinde bir burs fonu oluşturmak isteyen Zerrin ve Erol Öner, bağışlarını Darüşşafaka Cemiyeti’ne ulaştırarak “Ayşın Öner Burs Fonu”nun hayata geçmesini sağladı. Böylelikle Cemiyet binasının girişindeki panolara biricik kızlarının ismini yazdırdılar.

Bu anlamlı desteği takiben, 30 Ocak’ta Darüşşafaka Cemiyeti’nde düzenlenen törenle, Ayşın Öner, vefatının birinci yıl dönümünde, ailesi, iş arkadaşları, sevenleri, Cemiyet yöneticileri ve çalışanları tarafından anıldı.

7 Ağustos 1989 tarihinde Zerrin ve Erol Öner’in tek kızı olarak İstanbul’da dünyaya gelen Ayşın Öner, 2010 yılında İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İtalya Başkonsolosluğu’nda bulunan İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı’nın Ticari İlişkileri Geliştirme Ofisi’nde Sektör Yetkilisi olarak çalışan Ayşın Öner, 8 Ocak 2017 tarihinde beklenmedik bir şekilde gelen hastalık nedeniyle hayata veda etti.

Erol ÖnerAyşın Öner’in babası Erol Öner anma töreninde yaptığı konuşmada, “Ayşın, çevresine duyarlı, sosyal projelerde yer alan, herkese elinden gelen yardımı yapan sevgi dolu bir gençti. Bu ülkede çocukların eğitiminin ne kadar gerekli olduğunu bilir, elinden geldiğince katkıda bulunurdu. Şimdi Ayşın Öner bursu ile okuyacak öğrenciler onun ruhuna en güzel armağan olacaktır” diye konuştu.

Talha ÇamaşDarüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş ise, “Bugün çok özel bir insanı, Ayşın Öner’i, Darüşşafaka çatısı altında sevenleriyle birlikte anmak ve yaşatmak için bir aradayız. Öner Ailesi’ne Darüşşafakalı öğrencilerin yaşamlarının eğitimle değişmesine verdikleri bu anlamlı ve değerli katkıdan ötürü çok teşekkür ediyorum. Öner Ailesi’nin başlattığı bu fona yapacağınız katkılarla, daha fazla Darüşşafaka mezununun üniversite eğitimine katkı sağlayarak Ayşın Öner isminin sonsuza kadar yaşamasına vesile olabilirsiniz” diye seslendi.

Ayşın Öner’in anısına dua okunduğu ve sevdiği yemeklerin ikram edildiği anma töreninde, İtalyan Ticaret ve Tanıtım Ajansı Müdürü Aniello Musella ve Ayşın Öner’in üniversite arkadaşı Tuğçe Yüksel de konuşma yaptı.

Sevgili Ayşın Öner, nur içinde, ışıklar içinde uyu... İsmin Darüşşafaka’da, eğitimle değişen yaşam öykülerinde hep yaşayacak.

Darüşşafaka Ayşın Öner Burs Fonu'na katkı sağlamak isteyenler, bağış açıklamasında Ayşın Öner Burs Fonu bilgisini paylaşarak Darüşşafaka Üniversite, Yüksek Lisans ve Doktora Bursu Fonu'na destek verebilir. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?