Ayşe Erdemir, Darüşşafakalı bir öğrencinin geleceğini aydınlattı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka’ya bağışta bulunarak çocuklarımızın yaşamlarının eğitimle değişmesine katkıda bulunan hayırseverlere sertifikaları törenle sunuluyor.

Darüşşafaka Yakacık Rezidans’ın kıymetli üyesi Nesrin Yılmaz'ın yeğeni Mert Erdemir, kızı Ayşe Erdemir adına yapmış olduğu bağışla, Darüşşafakalı bir öğrencinin 3 yıllık eğitim giderlerini bağışlayarak “Veli Bağışçısı” oldu. 

Koç Lisesi'nde okuyan ve başarısından dolayı burs alan Ayşe Erdemir, okul hayatına burslu olarak devam edeceği için okuluna ödeyecekleri tutarı Darüşşafaka'ya bağışlama isteğini ailesine söylüyor. Ailesi de kızlarının bu isteğini yerine getiriyor. Böylelikle Ayşe Erdemir, Darüşşafaka'da okuyan, annesi veya babası hayatta olmayan ve maddi durumu yetersiz bir öğrencinin kolej seviyesinde kaliteli bir eğitimle geleceğe hazırlanmasına katkıda bulunuyor. 

 

Ayşe Erdemir ve Talha Çamaş

 

21 Temmuz 2015 Salı günü Darüşşafaka Cemiyeti Müzesi’nde gerçekleştirilen törenle, Ayşe Erdemir adına hazırlanan “Veli Sertifikası” kendisine Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş tarafından takdim edildi.

 

Talha Çamaş, Nesrin Yılmaz, Ayşe Erdemir

 

Erdemir Ailesi, Darüşşafakalı öğrencilerin eğitimine destek olarak 152 yıllık "eğitimde fırsat eşitliği" misyonuna güç kattı. Kendilerine bir kez daha en içten teşekkürlerimizi sunarız.

Darüşşafaka, öğrencilerinin geleceğini yıldızlar gibi aydınlatacak "Veli"lerini aramaya devam ediyor.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?