Aynur Demirci, “Temel Taş Bağışçı” oldu

 ›  Haberler  › ↓ 

“Darüşşafaka Velilerini Arıyor” programı kapsamında Darüşşafaka’ya bağışta bulunarak, 160 yıldır sürdürülen “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonunu geleceğe taşıyan hayırseverlere sertifikaları törenle sunuluyor.

Yaptığı bağışla hem kendi hem de merhum eşi Ateş Demirci’nin ismini Darüşşafaka’nın “Temel Taş Bağışçı”ları arasına yazdıran Aynur Demirci’ye sertifikası, 4 Mayıs’ta Darüşşafaka Cemiyeti’nde düzenlenen törende Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç tarafından takdim edildi.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç ve Aynur Demirci

 

Yakınları Nuray ve Seyfi Erbaş, Emel Mutlu, Müyesser Ünlü ve Tansu Demirci ile katıldığı törende Aynur Demirci, kendi yazdığı teşekkür mektubunu ve Saim Metin’in “Öğretmen” adlı şiirini okudu. Demirci mektubunda, Köy Enstitülerinin ilk mezunlarından bir babanın evladı olarak, kendisi gibi öğretmen olan eşi hayattayken birlikte aldıkları kararla; bilime inan, çağdaş, demokratik, laik, Atatürkçü gençleri yetiştiren Darüşşafaka’ya bağış yapmak istediklerini ve bu dileklerini gerçekleştirdikleri için de çok mutlu olduğunu ifade etti.

Gökhan Demirci, Seyfi Erbaş, Aynur Demirci, Nuray Erbaş ve Tansu Demirci

Öğrencilerimize nitelikli eğitim fırsatı tanıyarak, misyonumuzu geleceğe taşıyan ve aydınlık yarınların inşa edilmesine katkıda bulunan bağışçımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?