Bu yıl da Atamızı özlemle andık

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Ailesi, 10 Kasım 2015 Salı günü, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu ve İlk Cumhurbaşkanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yılında onu bir kez daha saygı ve minnetle andı. 

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anma töreni, Darüşşafaka Tarih Öğretmeni Funda Alaslan’ın günün anlam ve önemini belirttiği konuşmasıyla devam etti.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nın çok sesli korosunun söylediği marşlarla devam eden program, öğrencilerin hazırladığı oratoryo ve Atatürk’ün anılarından oluşan dramalarla sona erdi. 

Öğrencilerin sahnelediği dramalarla, Atatürk’ün gençliğe ve onların eğitimine verdiği önemi bir kez daha görüldü. Atatürk’ün:  “Şuna inanmak lazımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.” sözünden hareketle canlandırılan dramayla, kadınlarımızın toplumdaki yeri Atamızın gözünden görülmüş oldu.

İzleyenleri geçmişe götürüp onlara duygu dolu anlar yaşatan öğrenciler, bir kez daha Atalarını unutmayacaklarını ve onun izinde olduklarını gösterdi. 

 

Tüm Haberlere Göz Atın