Artık Bağışlarınız ‘1863’e

 ›  Haberler  › ↓ 
Darüşşafaka Cemiyeti bağışların en hızlı, kolay ve pratik bir şekilde yapabilmesi için “1863” adlı bir banka kodu oluşturdu. Bilindiği gibi, 1863, Darüşşafaka’nın kuruluş yılıdır. Şimdi ise aynı zamanda bankalar aracılığıyla bağış yapılmasını kolaylaştırmak için banka kodu haline geldi. Artık, “1863’e bağış yapmak istiyorum” denilerek doğrudan bankanın Darüşşafaka hesabına bağış yapılabiliyor.
 


Darüşşafaka, 146 yıldır hayırseverlerin bağışlarıyla yaşayan bir kurum. Bağış yöntemlerini çeşitlendirmek ve bağış yapılmasını kolaylaştırmak için yeni olanakları birbiri ardına uygulamaya geçiriyor. Böylece, bağışçılarının tercih ve arzusuna göre, mümkün olan her türlü yöntem ve kolaylığı kullanıma sunmayı amaçlıyor. Bağış yapmayı zahmetli bir iş olmaktan mümkün olduğunca uzaklaştırıyor.
“1863”, yeni bir bağış yapma yöntemi olarak uygulamaya sunuluyor. “1863”, adı geçen bankaların sistemlerinde, Darüşşafaka’nın “kod adı” olarak kaydedildi ve banka personeline duyuruldu. “1863” hesabı ile ilgili güncel banka bilgileri ise şöyle:
  • Banka Şubeleri Aracılığı ile 1863 Hesabına Bağış
Akbank, Finansbank, Fortis, Garanti Bankası, Hsbc, Türkiye İş Bankası (Kozyatağı şubesi ya da şube kodu 1206 belirtilerek), Yapı ve Kredi Bankası ve Ziraat Bankası şubelerinden 1863 Darüşşafaka TL hesabına bağış yapılabilir. Fortis, HSBC ve Ziraat Bankası şubelerinden 1863 Darüşşafaka Euro ve Dolar hesaplarına bağış yapılabilir.
  • İnternet Bankacılığı ile 1863 Hesabına Bağış
Akbank, Finansbank, Garanti Bankası, Hsbc ve Yapı ve Kredi Bankası İnternet Şubeleri Bağış menüleri aracılığıyla 7 gün 24 saat Darüşşafaka 1863 hesabına bağış yapılabilir.
  • Telefon Bankacılığı ile 1863 Hesabına Bağış
Akbank, Finansbank, Fortis, Garanti Bankası, Hsbc, Türkiye İş Bankası (Kozyatağı şubesi ya da şube kodu 1206 belirtilerek) ve Yapı ve Kredi Bankası telefon bankacılığı ile 7 gün 24 saat 1863 Darüşşafaka hesabına bağış yapılabilir.
  • ATM aracılığı ile 1863 Hesabına Bağış
Garanti Bankası ATM’lerinden “Bağış” menüsü aracılığıyla “1863-Darüşşafaka”ya, Yapı ve Kredi Bankası ATM’lerinden “Bağış” menüsü aracılığıyla “Darüşşafaka 1863”e ve Hsbc Bankası ATM'lerinden "Bağış" menüsü aracılığıyla "1863-Darüşşafaka"ya 7 gün 24 saat bağış yapılabilir.
    
Yukarıdaki listeye yeni bankalar eklendikçe kamuoyuna bilgi verilerek duyurular güncellenecektir.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?