Arıkan çifti, anıldı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Maltepe Rezidans’ın arsasını bağışlayan merhum Abdurrahman Hayati Arıkan ve eşi merhume Bedia Arıkan, 10 Mayıs'ta düzenlenen törenle anıldı.

Abdurrahman Hayati Arıkan’ın vefatının 16. yıl dönümünde Maltepe Rezidans’ta gerçekleştirilen törene; Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya, Maltepe Rezidans bağışçı ve çalışanlarının yanı sıra Bedia Arıkan'ın yakını Nermin Şatana da katıldı. 

Darüşşafaka'nın tarihinde iz bırakan bağışçılar arasında yer alan Arıkan çiftinin her zaman minnet ve rahmetle anıldığını belirten Talha Çamaş, "Bildiğiniz gibi, Darüşşafaka’yı Darüşşafaka yapan en önemli değerlerden biri vefadır. Bugün hayatta olmayan değerli bağışçılarımıza büyük bir vefa borcumuz olduğunu düşünüyoruz.  Bu kıymetli hayırseverler arasında, Maltepe Rezidansımızın arsasını Cemiyetimize bağışlayan merhum Abdurrahman Hayati Arıkan ve eşi merhume Bedia Arıkan da bulunuyor" dedi.

16 yıl önce hayata veda eden Abdurrahman Hayati Arıkan'ın yüksek kimya mühendisi eşinin ise biyoloji öğretmeni olduğu belirten Çamaş, "Değerli bağışçılarımız  31 Ekim 1997 tarihinde, Maltepe Rezidans ve Maltepe Özel Bakım Ünitesi'nin şu anda üstünde bulunduğu arsaların tam mülkiyetini Cemiyetimize bağışlayarak, bugün burada değerli rezidans bağışçılarımıza sunduğumuz sağlıklı, güvenli, konforlu yaşamın temellerini atmışlardır. Bedia Arıkan ayrıca Fatih'te bulunan bir dairesini Cemiyetimiz'e bağışlamıştır. Arıkan çifti, Yakacık Rezidansımıza yerleşmiş ve vefatlarına kadar burada yaşam sürmüşlerdir" diye bilgi verdi.

Nermin Şatana,

Törene katılan merhume Bedia Arıkan'ın yakını Nermin Şatana, tüm ailenin Arıkan çiftinin yaptığı bağışla gurur duyduğunu belirterek, aile büyüklerinin isimlerinin bu şekilde yaşatılmasından ötürü büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.

Tören, Abdurrahman Hayati Arıkan ve Merhume Bedia Arıkan’ın, bugün aramızda olmayan tüm bağışçıların, Darüşşafaka’ya hizmeti geçenlerin, Ulu Önder Atatürk ve tüm şehitlerimizin aziz ruhlarına Fatih Savaş Hoca tarafından dua okunmasıyla sona erdi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?