Annelerden Annelere Tuvalden Kalplere Karma Resim Sergisi

 ›  Haberler  › ↓ 

23 anne ve hocalarının düzenledikleri “Tuvalden Kalplere Karma Resim Sergisi”nden elde edilen gelirin tamamı Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencilerine bağışlandı.

“Tuvalden Kalplere Karma Resim Sergisi” 4-10 Mayıs 2009 tarihleri arasında Süzer Plaza-Tiyatro Maan Fuaye Sergi Alanı’nda düzenlendi. Proje, eserlerin Mayıs ayı sonunda Darüşşafaka Cemiyeti web sitesinden satışa sunulmasıyla devam edecek.

23 anne ve hocalarının resimleriyle katıldığı bu sergi aslında annelerin Darüşşafakalı çocuklara yüreklerinden verdikleri bir hediye. Sergiden resim satın alanlar, Anneler Günü’nde bu tabloları annelerine hediye ederek onları sevindirirken; aynı zamanda Darüşşafakalı öğrencilerin eğitim giderlerine katkıda bulundular.

Sergi açılışı 4 Mayıs 2009 tarihinde düzenlenen kokteyl ile gerçekleştirildi. Kokteyle; tüm sanatçılar ve hocaları, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkan Vekilleri Davut Ökütçü ve Beşir Özmen, Yönetim Kurulu Üyesi İ.Hayri Cem, Darüşşafaka Cemiyeti yöneticileri, Darüşşafakalı öğrenciler ve davetliler katıldı.Darüşşafakalı öğrenciler adına sanatçılara teşekkür eden Zekeriya Yıldırım, organizasyonda emeği geçen kişi ve kurumlara öğrencilerin hazırladığı seramik plaketleri takdim etti.

Böyle bir sergi fikri aynı zamanda birer anne olan ressamların Anneler Günü’nde çocukların annelerine hediye olarak bu resimleri alması düşüncesinden doğmuştu. Serginin tüm geliri, babası olmayan ve maddi olanakları iyi bir eğitim almaya yeterli olmayan çocuklara eğitim fırsatı veren bir kurum olduğundan Darüşşafaka’ya bağışlandı.Darüşşafaka Cemiyeti, "Tuvalden Kalplere Karma Resim Sergisi'ne destek veren;

Projenin fikir annesi ve lideri Mihrişah Süerdaş'a,

Sanatçıların hocaları Sait Günel ve Ali Candaş'a,
Eserleriyle yer alan Ayşegül Bayraktar, İpek Betni, Alev Bilgin, Emel Dinç, Asuman Düzgün, İnci Efe, Zeynep Gülbiçmez, Tülay Gürses, Sevgi Koç, Aysun Kanat, Müjgan Kardeş, Aynur Kömürcü, Nedime Metin, Elvan Mirasoğlu, Sabahat Ömürlü, Güler Özcan, Birsen Özkan, Hale Öztürk, Gülden Öztürkkal, Sibel Üçal, Mine Ülger, Gülnur Zaman'a,
Bakraç Sanat Galerisi'ne,
Sergi mekanını Darüşşafaka'ya tahsis eden Tiyatro Maan yönetimine,
Kokteyl organizasyonunun sponsoru Sardunya Catering'e,
Sanat camiasına davet konusunda desteklerini esirgemeyen Ikon Events, Ekav Sanat Galerisi ve Verus İletişim'e,
Açılışa katılan davetlilere,
Tabloları satın alarak Darüşşafakalı öğrencilerin eğitim giderlerine katkıda bulunan tüm bağışçılarına, minnetle şükranlarını sunar.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?