Darüşşafaka'dan Ankara’da tanıtım etkinliği

 ›  Haberler  › ↓ 

152 yıldır eğitimle yaşamları değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti okul ve rezidansların tanıtımı kapsamında 12 Haziran Cuma günü Ankara Cer Modern’de tanıtım etkinliği düzenledi.

Cemiyet, bağışçı ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte Türkiye Polifonik Korolar Derneği Dernek Korosu ve Gençlik Korosu sahne alırken, katılımcılar Darüşşafaka öğrencilerinden Defne Hadiş ile Çağdaş Torbacıoğlu’nun resim ve fotoğraf sergisini de ziyaret etme fırsatı buldu.

Darüşşafaka'nın çalışmalarını Ankaralı Hayırseverlerle buluşturmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti ifade den Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, "Bir sivil toplum hareketi olarak ortaya çıkan ve yoluna devam eden Darüşşafaka, bir bakıma yeryüzünün en uzun soluklu sosyal sorumluluk projesidir. Cemiyetimiz, bir buçuk asrı aşkın süredir eğitimde fırsat eşitliği misyonu doğrultusunda halkımızın bağışlarıyla dezavantajlı çocuklarımıza eğitimle yeni bir yaşam armağan ediyor. Hep birlikte Türkiye'nin geleceğini inşa edecek nesilleri yetiştiriyoruz. Bugün Darüşşafaka çatısı altında babası ya da annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz çocuklarımıza sunulan kolej seviyesindeki eğitim olanağında az çok demeden Darüşşafaka'ya destek veren herkesin payı var" dedi.

Darüşşafaka Cemiyeti'nin bağışçılarına her zaman vefa duygusuyla yaklaştığını belirten Çamaş, "Varlığımızı borçlu olduğumuz hayırseverleri ailemizin üyesi olarak görüyor ve öyle yaklaşıyoruz. Onlara duyduğumuz minnetin bir göstergesi olarak, ileri yaştaki bağışçılarımız için Darüşşafaka Rezidansları'nı hizmete açtık. Bugün, Darüşşafaka Yakacık, Maltepe, Şenesenevler (İstanbul) ve Urla Rezidansları (İzmir), 400’ü aşkın bağışçımıza ev sahipliği yaparken, Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda okuyan çocuklarımız için de kaynak yaratıyor" dedi. 

Grey İstanbul’un desteğiyle hayata geçirilen yeni bağış kampanyası hakkında da bilgi veren Çamaş, "152 yıldır bağışlarla yaşayan Darüşşafakamızın ayakta kalması ve geleceğe taşınması için sürdürülebilir destekler büyük önem taşıyor. 1 Haziran itibarıyla, herkesi Darüşşafaka’ya az çok demeden destek vermeye davet eden yeni bir kampanya başlattık. Düzenli bağışçı sayımızı artırma hedefiyle yola çıktığımız bu kampanyada ‘Bazı harcamalar olmasa da olur, ama eğitim olmazsa olmaz’ diyoruz… Eğitimin yaşamları değiştirme gücüne inanan herkesin desteğini bekliyoruz" diye konuştu.

Darüşşafaka bağışçısı İnci Bekmen’e bağışçı belgesi ve veli sertifikasını Talha Çamaş tarafından takdim edilen etkinlik, Prof.Mustafa Apaydın'ın yönetimindeki Türkiye Polifonik Korolar Derneği Dernek Korosu'nun seslendirdiği "Mustafa" isimli parçayla sona erdi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?