Darüşşafaka’nın 3. Altın Effie Ödülü, “Olmasa da Olur” kampanyasına

 ›  Haberler  › ↓ 

Reklam dünyasının ‘Oscar’ı olarak kabul edilen ve senenin en etkili reklamlarının ödüllendirildiği Effie Türkiye 2016 Reklam Etkinliği Yarışması'nda Darüşşafaka Cemiyeti, 4129Grey'in gönüllü desteğiyle hazırlanan "Olmasa da Olur" adlı kampanyasıyla “Sivil Toplum Kuruluşları” kategorisinde Altın Effie Ödülü'nün sahibi oldu.

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği tarafından Effie Worldwide Inc. iş birliğiyle düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nın 8.’sinin kazananları 11 Mayıs’ta açıklandı. 42 ülke ve 6 bölgede düzenlenen Effie Ödülleri'nin Türkiye ayağında bu yıl 15’i Özel Ödül olmak üzere 36 kategoride toplam 95 ödül sahipleriyle buluştu. 28 altın, 25 gümüş ve 42 bronz ödül verildi.

4129Grey Reklam Ajansı’na ve "Bazı harcamalar olmasa da olur ama eğitim olmazsa olmaz" diyerek Darüşşafaka'dan desteklerini esirgemeyen tüm bağışçı ve dostlarımıza teşekkürlerimizle...

Darüşşafaka daha önce de iki kez Altın Effie’yi kucaklamış, o dönemki ismiyle Grey İstanbul Ajansı’nın gönüllü desteğiyle hazırladığı “Size Emanet” adlı kampanyası 2011’de, “Var Ettiniz, Var Olun” isimli 150. yıl kampanyası ise 2014’te Altın Effie Ödülü’ne layık görülmüştü. 

Olmasa da Olur

4129Grey’in desteğiyle hayata geçirilen kampanya, kamuoyuna “Bazı harcamalar #OlmasadaOlur ama eğitim olmazsa olmaz” diye sesleniyor. 153 yıldır, annesini ya da babasını kaybetmiş ve iyi bir eğitim alma olanağına sahip olmayan çocukların hayatında eğitimle yarattığı farkı daha fazla çocuğun hayatına taşımayı hedefleyen Darüşşafaka, hem toplam hem de aylık düzenli bağışçı sayısını artırmak için bu kampanyasıyla herkesi, miktarı ne olursa olsun, düzenli destekçi olmaya davet ediyor.

Kampanya, sosyal medyada da #OlmasadaOlur hashtag’i üzerinden ilerliyor. “Olmasa da Olur” kampanyası, insanların  bazı küçük şeylerden vazgeçerek bir çocuğun eğitimine destek olabilecekleri ve onun hayatında fark yaratabilecekleri ana fikri üzerine kuruluyor. Kampanyada altı çizilen bir başka nokta ise, her ay tekrar eden düzenli bağışların Darüşşafaka’da eğitimin sürdürülebilirliği için çok önemli olduğu…

Kampanyayla ilgili daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?