6D sınıfı, 1982'li abla ve ağabeylerinin sponsorluğunda kitap alacak

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi 1982 dönemliler, Darüşşafaka Ortaokulu 6D sınıfının "Kitapcan Velisi" oldu. 

Darüşşafaka Lisesi'nin 1970 yılı mezunu, duayen bankacı Bülent Şenver’in kurucusu olduğu Herkese Kitap Vakfı iş birliğiyle hayata geçirilen "Kitapcan Velilerini Arıyor" kampanyası, Darüşşafaka öğrencilerini diledikleri kitapları satın alma mutluluğu yaşatmaya devam ediyor. Son olarak Darüşşafaka Lisesi 1982 dönemliler, Darüşşafaka Ortaokulu 6D sınıfının "Kitapcan Velisi" oldu.


Darüşşafaka Lisesi 1982 yılı mezunu Filiz Gözükara ve Seyit Ali Turhan...

Darüşşafaka Ortaokulu 6D sınıfı öğrencileri, 6 Mayıs'ta Darüşşafaka Ortaokul Müdürü Ayşe Görey ile 1982'lileri temsilen Filiz Gözükara, Mahmure Saraç, Serdar Çavdar ve İhsan Çevik 'in elinden "Kitapcan" kartlarını aldı. Böylelikle 6D sınıfı öğrencileri, 1982 dönemli Darüşşafakalıların desteğiyle  her ay 30 TL para yüklenecek "Kitapcan" kartlarıyla D&R mağazalarından diledikleri kitapları satın alabilecek.


Darüşşafaka Ortaokul Müdürü Ayşe Görey, Erkan Dermancı ve 1982 dönemli Mahmure Saraç...

Kitapcan kartını Darüşşafakalı Mahmure Saraç'ın elinden alan 6D öğrencisi Erkan Dermancı, 1982'li abla ve ağabeylerine teşekkür ederek, "Sıranın bizim  sınıfımıza geldiğini öğrendiğimden beri  satın alacağım kitapların listesini yapmaya  başladım. Darüşşafaka, hep güzel  projeler yapıyor ama bu en güzeli... Çünkü bizlere kitap okuma ve satın alma kültürünü şimdiden aşılıyor. Bence Türkiye'deki tüm öğrencilere bu kart verilmeli,  o zaman kitap okuyan ve seven bir toplum oluruz" dedi.


Ayşe Görey, Şeyma Nur Koç ve 1982 döneminden Serdar Çavdar...

Öğrencilerin kitap sevgisini körüklemeyi amaçlayan kampanya, eylül ayından bu yana  Darüşşafaka'da okuyan tüm 5. sınıf öğrencileri ile 6. sınıfın altı şubesindeki öğrencileri, Kitapcan kartı sahibi yaptı.    Kitapcan kartı almayı bekleyen 6. sınıflarda  tek şube kalırken, kampanya  7. sınıflarla devam edecek. Yeni destekçilerle tüm Darüşşafaka öğrencilerini kart sahibi yapmayı hedefleyen kampanyaya isteyen herkes destek verebiliyor.


Ayşe Görey, Haluk Levent Gedük ve İhsan Çevik...

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?