Akbanklılar Darüşşafakalı öğrenciler için bisiklet üretti

 ›  Haberler  › ↓ 
akbank_bagis_8.JPG
 
Akbanklı yöneticiler, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil'in liderliğinde düzenledikleri “Akbank Liderler Zirvesi”nde Darüşşafakalı öğrencilere sürpriz bir hediye hazırladı. Yıllık toplantı için bir araya gelen Akbanklı yöneticiler, Türkiye'nin en köklü eğitim kurumlarından Darüşşafaka Lisesi'nin öğrencileri için bisiklet ürettiler. “Akbank Liderler Zirvesi” kapsamında yapılan bir etkinlikte 1.400 Akbank yöneticisi Darüşşafakalı öğrenciler için gruplara ayrılarak 93 adet bisiklet yaptılar. Bisikletleri kutularda demonte olarak teslim alan Akbanklı Liderler, parçaları birleştirerek, etkinlik sonunda kullanıma hazır hale getirdiler.
 
akbank_bagis_6.JPG
 
Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil ve Akbank Genel Müdür Yardımcıları, Darüşşafaka Lisesi Kampüsü'nü 4 Aralık'ta ziyaret ederek, hep birlikte ürettikleri bisikletleri öğrencilere hediye ettiler. Bisikletlerin teslim edildiği törene, Akbanklı yöneticiler ve Darüşşafaka öğrencilerinin yanı sıra Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş da katıldı.
 
akbank_bagis_4.JPG
 
Darüşşafaka Lisesi’nin, "eğitimde fırsat eşitliği" alanında Türkiye'de ilk akla gelen kurumlardan biri olduğuna dikkat çeken Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, “Farklı platformlarda ülkemizin genç nüfusunun önemli bir demografik avantaj olduğunu vurguluyoruz. Ancak Türkiye’nin arzuladığı, daha büyük atılımları yarının liderleri olacak, iyi yetiştirilmiş ve donanımlı gençlerimiz gerçekleştirecek. Bu kapsamda, kaliteli ve rekabetçi eğitim veren okullarımıza her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Darüşşafaka Lisesi de eğitim alanında ülkemizin önde gelen, köklü okullarından biri. 150 yıldır topladığı bağışlarla gençlerimizi en iyi şekilde yetiştiren Darüşşafaka Lisesi'nin başarılarını büyük bir takdirle izliyoruz. Biz de Akbank olarak yaptığımız bisikletleri Darüşşafakalı çocuklara hediye ederek onların gelişimine küçük de olsa bir katkı sağlamak istedik. Akbanklı gönüllülerimizin hep birlikte gerçekleştirdiği bu projeyle, çocuklarımıza küçük bir tebessüm yaratmanın sevincini de yaşadık.” dedi.
 
akbank_bagis_1.JPG
 
Darüşşafaka’nın toplumun her kesiminin desteğiyle 150 yıldır babası veya annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli çocukları kolej seviyesinde eğitimle geleceğe hazırladığına dikkat çeken Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, “Amacımız; yaşam boyu öğrenen, evrensel değerleri benimsemiş, özgüvenli, ülkesine ve topluma karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde lider bireyler yetiştirmek. Bugün ülkemizin 65 farklı ilinden 939 öğrencimiz ortaokul 1. sınıftan liseden mezun oluncaya kadar okulumuzda tam burslu ve yatılı eğitim alıyor. Öğrencilerimizin eğitim giderlerinin yanı sıra barınma, giyim, yeme-içme, kırtasiye, sağlık gibi tüm ihtiyaçlarını bireylerin ve kurumların yaptığı bağışlarla karşılıyoruz. Bu bağışlar nakdi olabileceği gibi Akbanklı yöneticilerin yaptığı gibi öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan ayni bağışlar da olabilir” dedi.
 
akbank_bagis_3.JPG
 
Akbanklı yöneticilere bu anlamlı bağışları için Darüşşafakalı öğrenciler adına teşekkür eden Çamaş, “Sporun günlük hayatın bir parçası olduğu okulumuza yapılan bisiklet bağışı, öğrencilerimizi ayrıca mutlu etti” diye konuştu.
 
akbank_bagis_2.JPG
 
Törenin sonunda; Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, bağışlarıyla Darüşşafaka’da okuyan dört öğrencinin bir yıllık eğitim giderini karşılayarak “Darüşşafaka Velisi” olan  Akbank yöneticileri adına Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil’e sertifikalarını takdim etti.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?