Ahmet Buldam Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreter’i görevine atandı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti yeni Genel Sekreteri Ahmet Buldam 1 Ekim 2009 tarihinde göreve başladı.

1 Nisan 2007 tarihinden bu yana Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri olarak görev yapan Adnan Dovan (DŞ ‘73) 21 Mart 2009 tarihinde yapılan Genel Kurul toplantısında Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu’na seçildi. Aynı gün yapılan Yönetim Kurulu toplantısında da Genel Sekreterlik görevi ile birlikte yürütmek üzere Sayman Üyeliğe seçildi.

Ahmet Buldam’ın kısa özgeçmişi;
 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden 1974’te Ekonomi ve İstatistik Lisans, 1976’da İşletme Yönetimi Y.Lisans derecesi aldı. 1978’de girdiği Devlet Planlama Teşkilatı’nda 7 yıl uzman olarak çalıştı. 1985–2000 tarihleri arasında Citibank, Yapı Kredi Leasing, Vakıfbank, Alternatifbank'ta profesyonel yöneticilik, Garanti Leasing’de Genel Müdürlük ve çeşitli finansal kuruluşların Yönetim Kurulunda görevler aldı. Aynı dönemde sivil toplum kuruluşlarının yönetimini yürüttü ve FİDER’in (Finansal Kiralama Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı.

1999’dan bu yana İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde part-time öğretim görevini yürütürken Finans profesyonelleri için eğitim seminerleri verdi, serbest danışmanlık yaptı.
 
2005’te katıldığı TESEV’de idari görevleri yanında çeşitli projelerde de sorumluluk aldı.
 
Darüşşafaka ailesi olarak Ahmet Buldam’ı tebrik eder, başarılar dileriz.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?