İdealist öğretmen Adil Çelik, eğitimle yaşamları değiştirmeyi sürdürüyor

 ›  Haberler  › ↓ 

“Darüşşafaka Velilerini Arıyor” programı kapsamında bağışta bulunarak annesi ya da babası hayatta olmayan çocukların yaşamlarının eğitimle değişmesine katkı sağlayan hayırseverlere sertifikaları törenle sunulmaya devam ediyor. 

Avukat Lale Berna Çelik, hayatını eğitime adamış bir eğitimci olan merhum babası Adil Çelik’in adını Darüşşafaka’nın Veli Bağışçıları arasına yazdırdı. Babası adına yaptığı bağışla 1 öğrencinin Darüşşafaka'daki 1 yıllık eğitim giderlerini destekleyen Avukat Çelik’e 21 Kasım’da Darüşşafaka Cemiyeti Müzesi’nde düzenlenen törenle Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin tarafından “Veli Bağışçı Sertifikası” takdim edildi.

1936 doğumlu olan babası Adil Çelik’in Köy Enstitüleri’nin son mezunlarından idealist bir öğretmen olduğunu belirten Avukat Çelik, “Köy Enstitüleri 1954'te kapatılınca o yıl mezun olanların diplomaları öğretmen okulu olarak düzenleniyor. Bunu üzerine babam öğretmen olarak Urfa’nın Suruç Köyü’ne atanıyor. Orada okulun inşaatında çalışırken tanıdığı bir çobanı okutup, bugün başarılı bir doktor olmasına vesile oluyor. Babamın daha nice böyle eğitimle değişmesine vesile olduğu öğrenci hikayeleri vardır.

Darüşşafaka’nın eğitimle değişen yaşamlar sloganının babamın bakış açısıyla bire bir örtüştüğü için onun adını Darüşşafaka’da yaşatmaya karar verdim” diye konuştu. 

154 yıllık "Eğitimde Fırsat Eşitliği" misyonuna güç katan Lale Berna Çelik’e en içten teşekkürlerimizi sunarız. Var ettiniz, var olun.

Darüşşafaka, öğrencilerinin geleceğini yıldızlar gibi aydınlatacak bağışçılarının desteklerini bekliyor.

Darüşşafaka Velilerini Arıyor programıyla ilgili detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?