Darüşşafaka’yı Açık Açık’tan da destekleyebilirsiniz

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti temmuz ayında, misyonu bağışçıları, bağışçı haklarını tanıyan STK’larla bir araya getiren çevrimiçi platformlar kurmak olan Açık Açık Derneği’nin üyesi olmuştu. 

Derneğin kurduğu acikacik.org adlı web sitesi, ekim ayı itibarıyla, dernek ve vakıfların daha çok sayıda bağışçıya ulaşabilecekleri bir platform olarak hizmet vermeye başladı. 

Doç. Dr. Itır Erhart ve Renay Onur

Platformun lansmanı, 12 Ekim 2016 Çarşamba günü Impact Hub’da yapıldı.

İbrahim Betil

Açık Açık’ın kurucu yönetim kurulu üyeleri Doç Dr. Itır Erhart, Renay Onur ve İbrahim Betil’in STK temsilcilerine platformu tanıttığı etkinlikte ayrıca, Darüşşafaka Cemiyeti’yle de iş birliği yapan Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) Genel Müdürü Dr. Soner Canko da bir konuşma yaptı.

Dr. Soner Canko

Ülkemizde bağışçılık kültürünün gelişmesi ve STK’ların güçlenmesine katkıda bulunmayı hedeflediklerini ifade eden Canko, BKM olarak acikacik.org'dan 1.000 TL bağış yapan ilk 1.000 bağışçıya karşılık 1.000 TL de kendilerinin destek vereceğini müjdeledi. 

Herkes bu platformda arama yaparak önemsediği alanda çalışan şeffaf sivil toplum kuruluşlarını bulup inceleyebiliyor, diğer STK’larla karşılaştırabiliyor ve bağış yapabiliyor. 

“Eşitlik”, “saydamlık” ve “hesap verebilirlik” ilkeleri doğrultusunda bir buçuk asırdır faaliyetlerini sürdüren ve bağışçılarının gönül rahatlığıyla bağış yaptığı Darüşşafaka Cemiyeti’nin finansal bilgileri, iç denetim ve bağımsız denetim raporları ile faaliyet raporlarına platformdan ulaşılabiliyor. 

Artık, bağış yapma bilincini yaygınlaştırmayı hedefleyen acikacik.org sitesi üzerinden de Darüşşafaka’ya bağış yapılabilecek.

10 Mayıs 2016 tarihinde, daha güçlü bir demokrasi için güçlü Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) şart olduğu inancıyla kurulan Açık Açık Derneği hakkında detaylı bilgi için:

https://acikacik.org/
https://www.facebook.com/acikacikdernegi/about/

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?