ABD’li öğretmenler, Darüşşafaka’daydı

 ›  Haberler  › ↓ 

Türkiye’nin ABD toplumu tarafından daha iyi anlaşılması, Türkiye’nin  çıkarlarının kollanması amacıyla kurulan Turkish Cultural Foundation (TCF) ile Darüşşafaka arasında sürdürülen iş birliği çerçevesinde Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) gelen 30 öğretmen, 7 Temmuz 2011 tarihinde Darüşşşafaka Eğitim Kurumları’nı ziyaret etti.

Öğretmenlere, Darüşşafaka Eğitim Kurumları 9. ve 10. Sınıf Müdür Yardımcısı Dominic Brassington tarafından Darüşşafaka’nın 1863’ten bugüne uzanan eğitim yolculuğunu anlatan bir sunum yapıldı. Sunumun ardından ABD’li öğretmenler, Darüşşafaka Eğitim Kurumları İlköğretim Müdürü Çiğdem Kaya’nın eşliğinde okulu gezdi. Darüşşafaka’nın "eğitmde fırsat eşitliği" misyonu adına öğrencilere sağladığı eğitim olanakları karşısında şaşkınlıklarını ve takdirlerini ifade eden öğretmenlere, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Davut Ökütçü tarafından da Darüşşafaka hakkında bilgi verildi. Öğretmenler, Davut Ökütçü'ye Darüşşafaka'da nasıl öğretmenlik yapabilecekleri konusunda sorular yöneltti.

Darüşşafaka’yı tanıtmaya yönelik yapılan bu organizasyonun ilki ise 23 Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirilmiş ve o zaman da 27 kişilik bir öğretmen grubuna tanıtım sağlanmıştı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?