ABD'de yeşil-siyah günler...

 ›  Haberler  › ↓ 
usapilavgunu_2014_2.JPG

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) 1992 yılından bu yana aralıksız sürdürülen geleneksel "Darüşşafaka USA Pilav Günü"nün 22'ncisi, 7-8 Haziran 2014 tarihlerinde Maryland'de yapıldı.
 
usapilavgunu_2014_1.JPG
 
Bu yıl Darüşşafaka Lisesi 1980 mezunu Vildan Demiraydın Verbeek'in ev sahipliğini üstlendiği etkinliğin organizasyonunu ise Darüşşafaka'nın ilk kız mezunları gerçekleştirdi.

usapilavgunu_2014_8.JPG
ABD'nin farklı eyaletlerinde yaşayan Darüşşafakalıları ve ailelerinibir kez daha buluşturan 22. Darüşşafaka USA Pilav Günü'nde tüm dekorasyonda Darüşşafaka'nın renklerinin kullanılması dikkat çekti.
 
usapilavgunu_2014_3.JPG

Etkinlikte; ABD'de bu geleneğin başlatılmasına öncülük eden Darüşşafaka Cemiyet Yönetim Kurulu Üyesi Davut Ökütçü , yaptığı konuşmada Vildan Demiraydın’a ve daha önce iki kez evinde bu pilavlara ev sahipliği yapan Mehmet Erişkin (DŞ’71) ve Haluk Ünal'a (DŞ’69) Cemiyetin teşekkür sertifikalarını takdim etti.
 
usapilavgunu_2014_9.JPGusapilavgunu_2014_11.JPG

Geç saatlere kadar süren etkinlik, ertesi gün birlikte yapılan kahvaltı ve gelecek yıl tekrar buluşma kararıyla sona erdi. Vildan Demiraydın Verbeek, 22. Pilav Günü'ne ev sahipliği yapmaktan ötürü büyük mutluluk duyduğunu belirterek duygularını şöyle ifade etti: "Darüşşafaka anılarımıza hep beraber yeni anılar kattık. İyi ki geldiniz. Gelemeyenler, umarım gelecek yıl için planlarını şimdiden ayarlamaya başlar, çünkü Haluk ve Ülkü Ağabeyimiz bir sonraki pilavı yine ayni tarihlerde New Jersey, Ocean City'de yapma teklifi heyacanla kabul edildi."
 
usapilavgunu_2014_10.JPG
Darüşşafaka mezunu Hakan Güldağ (DŞ'80), Nilay Sungu (DŞ'79), Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Davut Ökütçü ile eşi Nurhan Ökütçü, ABD'deki Türkiye Büyükelçiliği'ni  de ziyaret etti.
 
 
22. Darüşşafaka USA Pilav Günü'ne ilişkin videolarını aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz:
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?