9'dan 90'a Darüşşafaka Sergisi şimdi de İzmir Ege Park AVM'de...

 ›  Haberler  › ↓ 
P1020512_rsz.jpg
9’dan 90’a Darüşşafaka Sergisi İzmir Ege Park Moda ve Alışveriş Merkezi’nde sergileniyor
 
Darüşşafaka Cemiyeti’nin öğrencileri ile bağışçılarını bir araya getiren, fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut’un danışmanlığını üstlendiği 9’dan 90’a projesinde üretilen fotoğraflardan oluşan 9’dan 90’a Darüşşafaka Sergisi, 4-10 Haziran tarihleri arasında İzmir Ege Park Moda ve Alışveriş Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor.
 
Bağışçı ve öğrencilerin Mehmet Turgut’un stüdyosunda, Umut Eker’in sanat yönetmenliğinde çektiği fotoğraflardan oluşan sergi, 13 Mart’ta Darüşşafaka Cemiyeti Binası'nda açılmış, ardından 20-27 Mart tarihleri arasında İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde, Nisan ayı boyunca Darüşşafaka Urla Rezidans’ta ve 12-18 Mayıs tarihlerinde İzmir Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi'nde ziyaretçilerle buluşmuştu. 9'dan 90'a Darüşşafaka Sergisi'nin İzmir'deki üçüncü durağı, Ege Park oldu.
 
P1020513_rsz.jpg
 
9’dan 90’a Darüşşafakalı öğrenci ve bağışçılar aynı projede yer alarak hayallerini fotoğrafladı
 
Bağışçıların ve öğrencilerin birbirlerini hayallerindeki mesleğin kostümüne bürünmüş olarak fotoğrafladığı projedeki en küçük öğrencinin 9, en yaşlı bağışçının ise 90’lı yaşlarında olması nedeniyle sergiye “9’dan 90’a” adı verildi. Projede yer alan Darüşşafakalı öğrenciler fotoğraf kulübüne üye olan ve fotoğraf çekmeye ilgi duyan çocuklar arasından seçilirken, bağışçılar arasından seçim gönüllülük esasına göre gerçekleştirildi.
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?