9’dan 90’a Darüşşafaka Sergisi İzmir Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi’nde!

 ›  Haberler  › ↓ 
IMG_9374_rsz.jpg
Darüşşafaka Cemiyeti’nin öğrencileri ile bağışçılarını bir araya getiren, fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut’un danışmanlığını üstlendiği 9’dan 90’a projesinde üretilen fotoğraflardan oluşan 9’dan 90’a Darüşşafaka Sergisi, 12-18 Mayıs tarihleri arasında İzmir Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor.
 
Bağışçı ve öğrencilerin Mehmet Turgut’un stüdyosunda, Umut Eker’in sanat yönetmenliğinde çektiği fotoğraflardan oluşan sergi, 13 Mart’ta Darüşşafaka kampüsünde açılmış, ardından 20-27 Mart tarihleri arasında İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde, Nisan ayında ise Darüşşafaka Urla Rezidans’ta ziyaretçilerle buluşmuştu. Serginin İzmir’deki bir sonraki durağı, yeni açılan Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi oldu.
 
IMG_9370_rsz.jpg
9’dan 90’a Darüşşafakalı öğrenci ve bağışçılar aynı projede yer alarak hayallerini fotoğrafladı
 
Bağışçıların ve öğrencilerin birbirlerini hayallerindeki mesleğin kostümüne bürünmüş olarak fotoğrafladığı projedeki en küçük öğrencinin 9, en yaşlı bağışçının ise 90’lı yaşlarında olması nedeniyle sergiye “9’dan 90’a” adı verildi. Projede yer alan Darüşşafakalı öğrenciler fotoğraf kulübüne üye olan ve fotoğraf çekmeye ilgi duyan çocuklar arasından seçilirken, bağışçılar arasından seçim gönüllülük esasına göre gerçekleştirildi.
 IMG_87621_rsz.jpg

IMG_86301_rsz.jpg

IMG_8819_rsz.jpg

IMG_8804_rsz.jpg

IMG_8648_rsz.jpg
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?