9’dan 90’a Darüşşafaka Sergisi İstanbul Optimum Outlet'te!

 ›  Haberler  › ↓ 
IMG_6512_rsz.jpg
Darüşşafaka Cemiyeti’nin öğrencileri ile bağışçılarını bir araya getiren, fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut’un danışmanlığını üstlendiği 9’dan 90’a projesinde üretilen fotoğraflardan oluşan 9’dan 90’a Darüşşafaka Sergisi, 18-24 Haziran 2012 tarihleri arasında İstanbul'un Göztepe semtindeki Optimum Outlet'te sanatseverlerle buluşuyor.
 
Bağışçı ve öğrencilerin Mehmet Turgut’un stüdyosunda, Umut Eker’in sanat yönetmenliğinde çektiği fotoğraflardan oluşan sergi, 13 Mart’ta Darüşşafaka kampüsünde açılmış, ardından  20-27 Mart tarihleri arasında İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde, Nisan ayında Darüşşafaka Urla Rezidans’ta, 12-18 Mayıs tarihlerinde İzmir Optimum Outlet'te ve 4-10 Haziran tarihleri arasında İzmir Ege Park Moda ve Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilerle buluşmuştu. Serginin yeni durağı İstanbul Outlet oldu...
 
IMG_6523_rsz.jpg
 
IMG_6514_rsz.jpg
 
9’dan 90’a Darüşşafakalı öğrenci ve bağışçılar aynı projede yer alarak hayallerini fotoğrafladı
 
Bağışçıların ve öğrencilerin birbirlerini hayallerindeki mesleğin kostümüne bürünmüş olarak fotoğrafladığı projedeki en küçük öğrencinin 9, en yaşlı bağışçının ise 90’lı yaşlarında olması nedeniyle sergiye “9’dan 90’a” adı verildi. Projede yer alan Darüşşafakalı öğrenciler fotoğraf kulübüne üye olan ve fotoğraf çekmeye ilgi duyan çocuklar arasından seçilirken, bağışçılar arasından seçim gönüllülük esasına göre gerçekleştirildi.
Tüm Haberlere Göz Atın