“81 İlden 81 Öğrenci” Projesinin Birinci Yıldönümü

 ›  Haberler  › ↓ 

Türkiye İş Bankası ve Darüşşafaka arasında “81 ilden 81 öğrenci” projesi ile başlatılan işbirliğinin birinci yılı 3 Eylül 2009’da tamamlandı.
 
3 Eylül 2008 tarihinde Türkiye İş Bankası Darüşşafaka Cemiyeti ile birlikte, Türkiye’deki en büyük eğitim projelerinden biri olan “81 ilden 81 öğrenci”yi başlatmıştı. Proje, her yıl Darüşşafaka sınavını kazanan 81 öğrencinin, başta eğitim olmak üzere, giyim, gıda, barınma gibi tüm giderlerinin T. İş Bankası tarafından üniversite eğitimleri sırasında da desteklenerek karşılanmasını içermektedir.
 
2008-2009 ders yılı itibarıyla başlatılan “81 İlden 81 Öğrenci” projesiyle, öğrencilerin üniversiteden mezun olacakları 14. yılda toplam 1.134 öğrencinin eğitim giderleri, İş Bankası tarafından karşılanıyor olacaktır. Bu süre içerisinde İş Bankası’nın projeye aktaracağı kaynağın toplamı ise 100 milyon doları aşacak.
 
Darüşşafaka Cemiyeti, tüm İş Bankası camiasına ve değerli yöneticilerine bu vesileyle tekrar şükranlarını sunar
 Projenin birinci yıldönümünde İş Bankası, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na bu yıl başlayan 4. sınıf öğrencilerini İstanbul Çamlıca’daki sosyal tesislerinde ağırladı.

Öğle yemeğinde bir araya gelen öğrenciler, dans, oyun ve animasyon gösterileriyle eğlenceli saatler geçirdi. Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge Köyü’ndeki katliamda ailelerini yitiren beş çocuğun mutluluğu ise güne ayrı bir anlam kattı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?