81 İlden 81 Öğrenci Projesi 8. Yılında!

 ›  Haberler  › ↓ 

Türkiye İş Bankası ve Darüşşafaka Cemiyeti iş birliğiyle 3 Eylül 2008 tarihinde hayata geçirilen “81 İlden 81 Öğrenci” projesi, 8. yılında... Proje, ülkemizde eğitim alanında gerçekleştirilen en uzun soluklu ve kapsamlı sosyal sorumluluk projesi olma özelliğini taşıyor.

Darüşşafaka ile İş Bankası arasındaki iş birliğinin tarihi kökleri, 1939 yılında yaşanan Erzincan depremine uzanıyor. 1939 yılında Erzincan’da deprem felaketine uğrayan ailelerden Darüşşafaka’nın öğrenci kabul koşullarına uyan 83 çocuk, Darüşşafaka’ya kabul edilmiş ve bu çocukların bütün eğitim giderlerini İş Bankası üstlenmişti.  1939 yılında 83 çocuğa yeni bir gelecek armağan eden ülkemizin bu iki köklü kurumu, bugün de “81 İlden 81 Öğrenci” projesiyle geleceği aydınlatıyor. Proje kapsamında; her yıl Darüşşafaka sınavını kazanan 81 öğrencinin başta eğitim olmak üzere giyim, gıda, barınma, kırtasiye gibi tüm giderleri Türkiye İş Bankası tarafından karşılanıyor. 

2015-2016 eğitim ve öğretim yılında Darüşşafaka’da okuyan İş Bankası bursiyeri sayısı 515’e ulaştı. Öğrencilerimizi üniversiteye devam etmeleri halinde de destekleyecek olan proje, ilk öğrencilerinin üniversiteden mezun olacakları 14’üncü yılında toplam 1.134 öğrencimizin tüm giderini üstelenecek. Bu süre zarfında İş Bankası, projeye 100 milyon doları aşan bir kaynak aktaracak.

European Excellence Awards’da (Avrupa Mükemmellik Ödülü) Türkiye kategorisinde finale kalan, Türkiye’de de “Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri” kapsamında Kurumsal Sosyal Sorumluluk-Eğitim kategorisinde ödüle layık görülen “81 İlden 81 Öğrenci” projesi, Türkiye’nin en önemli eğitim projelerinden biri olarak varlığını sürdürüyor.

8. yılını kutladığımız “81 İlden 81 Öğrenci” projesiyle ülkemizin geleceğini aydınlatacak lider bireyleri Türkiye İş Bankası'yla birlikte yetiştirmenin haklı gururunu paylaşıyoruz.

Her zaman gurur duyduğumuz bu iş birliğiyle Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda eğitimde fırsat eşitliği sağladığımız öğrencilerimiz ve Darüşşafaka Cemiyeti adına, Türkiye İş Bankası’na bu paha biçilemez desteği için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.


Darüşşafaka Ailesi'ne yeni katılan 130 öğrenci, oryantasyon haftası kapsamında 28 Ağustos Cuma günü, “81 İlden 81 Öğrenci” projesiyle Darüşşafaka’nın 8 yıldır en büyük kurumsal destekçisi olan Türkiye İş Bankası’nın tesislerinde güzel bir gün geçirdi.

Etkinlikten fotoğrafları görmek için lütfen buraya tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?