"81 İlden 81 Öğrenci" Altın Stevie Ödülü'ne layık görüldü

 ›  Haberler  › ↓ 

 StevieAward09_rsz.jpg

 
Darüşşafaka Cemiyeti ve Türkiye İş Bankası iş birliğiyle 2008 yılından bu yana hayata geçirilen “81 İlden 81 Öğrenci” projesi, dünyanın en saygın iş dünyası ödüllerinden biri olarak kabul edilen Uluslararası Stevie Ödülleri kapsamında ödüle layık görüldü. Türkiye İş Bankası, “81 İlden 81 Öğrenci” projesi ile “Avrupa’da Yılın Sosyal Sorumluluk Programı” (“Corporate Social Responsibility Program of the Year in Europe”) dalında Altın Ödül kazandı.
 
Türkiye’nin eğitim alanındaki en büyük ve uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden biri olarak gerçekleştirilen “81 İlden 81 Öğrenci” kapsamında, 2008 yılından beri her yıl Türkiye’nin birbirinden farklı illerinden gelerek Darüşşafaka’da eğitimlerine başlayan 81 öğrencinin başta eğitim olmak üzere, giyim, barınma, kırtasiye gibi tüm masrafları Türkiye İş Bankası tarafından karşılanıyor. Bu öğrencilere Darüşşafaka’dan mezuniyetlerinden sonraki üniversite yaşamlarında da burs desteğinin sürdürülmesi öngörülüyor.
 
Yeni başlayacak eğitim ve öğretim yılında toplam 397 Darüşşafakalı öğrenci “81 İlden 81 Öğrenci” projesi kapsamında Darüşşafaka’da eğitimlerine devam edecek. Projenin başladığı 2008 yılından bu yana, önceki yıllardan farklı olarak Darüşşafaka öğrencilerinin yaklaşık %70’i Anadolu’dan, %30’u İstanbul’dan geliyor.
 
Tüm dünyadan 200’den fazla yöneticinin oluşturduğu uluslararası bir jürinin oylarıyla belirlenen 2012 Stevie Ödülleri’ni kazananlara ödülleri, 15 Ekim 2012 tarihinde Güney Kore’nin başkenti Seul’de düzenlenecek törende takdim edilecek.
 
Bu yıl 9. kez verilen Uluslararası Stevie Ödülleri, dünya çapında iş dünyasının başarılı şahıs ve kurumlarının bu başarılarını ve yaptıkları olumlu katkıları yüceltmek ve dünya kamuoyunca tanınmalarını sağlamak amacıyla veriliyor. 2002 yılında ABD çapında verilmeye başlanan ödüller, 2003’ten beri uluslararası boyutta devam ettiriliyor.
 
 
  
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?