Darüşşafaka’ya 2. Kez TKYD Kurumsal Yönetim Ödülü

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) tarafından düzenlenen 10. Kurumsal Yönetim Zirvesi’nde verilen 7. Kurumsal Yönetim Ödülleri kapsamında ödüle layık görüldü. Darüşşafaka, 2016’da “Kurumsal Yönetim Derecelendirme Raporu” alan STK’lar arasında en yüksek nota sahip STK olarak birincilik ödülünü kazandı.

2016 yılında en yüksek kurumsal yönetim derecelendirme notuna sahip 3 STK, sırasıyla Darüşşafaka Cemiyeti, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Türkiye İç Denetim Enstitüsü oldu.

10. Kurumsal Yönetim Zirvesi kapsamında 19 Ocak 2017 Perşembe günü gerçekleştirilen törende Darüşşafaka Cemiyeti’nin ödülünü Cemiyet Yönetim Kurulu Başkan Vekili Orhan Cem, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik’ten aldı. 

Darüşşafaka, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği tarafından 2014 yılında 4. Kurumsal Yönetim Ödülleri kapsamında da ödüle layık görülmüş ve ödül kazanan ilk sivil toplum kuruluşu olmuştu.

2013 yılında kurumsal yönetim derecelendirme çalışması yaptırarak yönetiminin şeffaflığını, hesap verebilirliğini ve sürdürülebilirliğini belgeleyen ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, her yıl notunu yükselterek 2016 yılında 9,29'a ulaştı.

Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri AŞ’nin T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu’nun Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uygun olarak hazırladığı ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesi Metodolojisine uygun olarak yapılan değerlendirme neticesinde Darüşşafaka Cemiyeti, 2013 yılında 10 üzerinden 8,4, 2014 yılında 8,64 ve 2015 yılında ise 9,08 puan almıştı.

Darüşşafaka Cemiyeti’nin 2016 Yılı Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirme Raporu’nun da yer aldığı "Darüşşafaka kurumsal yönetimde notunu 9,29'a yükseltti" başlıklı haberi okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?