Darüşşafaka Lisesi 1980 dönemliler, 6G sınıfının "Kitapcan Velisi" oldu

 ›  Haberler  › ↓ 

"Kitapcan Velilerini Arıyor" kampanyası, Darüşşafaka'da bir sınıfı daha "Kitapcan" kartlarıyla buluşturdu. Darüşşafaka Lisesi'nden 1970 yılı mezun olan Bülent Şenver’in kurduğu Herkese Kitap Vakfı iş birliğiyle hayata geçirilen kampanya kapsamında 6G sınıfı da "Kitapcan" kartlarına kavuştu.

Darüşşafaka Ortaokulu 6G sınıfı öğrencileri, 21 Mayıs'ta Darüşşafaka Darüşşafaka Ortaokul Müdürü Ayşe Görey ile 1980 dönemini temsilen İrfan Özdabak ve Berrin Yılmaz'ın elinden "Kitapcan" kartlarını aldı. Böylelikle 6G sınıfı öğrencileri, 1980 dönemli Darüşşafakalıların desteğiyle her ay 30 TL para yüklenecek "Kitapcan" kartlarıyla D&R mağazalarından diledikleri kitapları satın alabilecek.

Abla ve ağabeylerinin desteğiyle "Kitapcan" kartlarına kavuşan 6G sınıfının öğrencileri,  kartlarını teslim alırken diledikleri bir konuda söz verme geleneğini sürdürdü ve birbirinden ilginç sözler verdi. Öğrencileriler arasında "Yaşar Kemal'in İnce Memed serisini bitireceğime söz veriyorum" diyen de "Mekatronik mühendisi olacağıma ve her zaman okulumun yanında olacağıma söz veriyorum" diyen de vardı.

Öğrencilerin kitap sevgisini körüklemeyi amaçlayan kampanya, eylül ayından bu yana  Darüşşafaka'da okuyan tüm 5. sınıf öğrencileri ile 6. sınıfın altı şubesindeki öğrencileri, Kitapcan kartı sahibi yaptı. Kampanya, tüm altıncı sınıf öğrencilerini "Kitapcan" kartı  sahibi yaptıktan sonra 7. sınıflarla devam edecek. Yeni destekçilerle tüm Darüşşafaka öğrencilerini kart sahibi yapmayı hedefleyen kampanyaya isteyen herkes destek verebiliyor.

Sen de Darüşşafakalı öğrencilerin KİTAPCAN VELİSİ olmak istiyorsan hemen tıkla

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?