​​6A ve 6B sınıfı öğrencileri de Kitapcan’la daha çok okuyacak!

 ›  Haberler  › ↓ 
kitapcan-bebek-parki (8)_rsz.jpg
 
Darüşşafaka mezunu, duayen bankacı Bülent Şenver tarafından hazırlanan, Türkiye’de kitap okumayı sevdirmek ve okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla kurulan Herkese Kitap Vakfı, Darüşşafakalı öğrencileri Kitapcan Kartları’yla buluşturmaya devam ediyor.
 
"Kitapcan Velisi"  kampanyasının ilkini Darüşşafaka Cemiyeti ile gerçekleştiren ve eylül ayında tüm 5. sınıf öğrencilerini Kitapcan Velileri ile buluşturarak Kitapcan Kartı sahibi yapan Herkese Kitap Vakfı, öğrencilerin kitap sevgisini körükleyecek bu proje kapsamında şimdi de 6A ve 6B sınıflarının öğrencilerini Kitapcan Kartları’yla buluşturdu.
 
6A ve 6B sınıfı öğrencilerine Kitapcan Kartları, 19 Ekim Pazar günü Uluslararası Rotary’nin Dünya Başkanı Gary Huang’ın ülkemizi ziyareti dolayısıyla Rotary tarafından Bebek Parkı'nda düzenlenen Rotary Günü'nde armağan edildi. 62 ayrı standda Rotary’nin Türkiye’de yapmış olduğu faaliyetlerin tanıtıldığı etkinlikte Darüşşafakalı öğrenciler, Kitapcan Kartları'nı Bülent Şenver, Gary Huang ve eşinin elinden aldı.
 
kitapcan-bebek-parki (3)_rsz.jpg
 
Kitapcan Velileri, bir yıl boyunca her ay, 6A ve 6B sınıfındaki her öğrencinin Kitapcan Kartı'na 30 TL yükleyecek.
 
6A Sınıfı Kitapcan Velisi: Rotary 2420 Bölge Federasyonu
6B Sınıfı Kitapcan Velileri: Asuman Güreli, Hasan Yekta Gerali, Aydın Dede, Bero Demir, Burhan Sarıoğlu, Cenk Gidergi, Erkan Karataş, Fuat Demir, Güzin Kayır, Koray Tulgar, Murat Keser, Oya Özkan, Sema Sener, Serdar Türksavaş.
 
kitapcan-bebek-parki (1)_rsz.jpg
 
Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarını okulun dışına taşıyacak, onlara kitapçıda vakit geçirmenin, yeni çıkan kitapları takip ederek satın almanın o tarifsiz zevkini yaşatacak Kitapcan projesine verdikleri destek için tüm Kitapcan Velilerimize teşekkürlerimizi sunarız.
 
İyi okumalar Daçkalılar!
 
kitapcan-bebek-parki (7)_rsz.jpg
Bülent Şenver, şenliği ziyaret eden Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'a Kitapcan rozeti taktı.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?