465 koşucu eğitim için yardıma koştu

 ›  Haberler  › ↓ 

Asya'dan Avrupa'ya tek yürek geçtik

39. Vodafone İstanbul Maratonu’nda 465 koşucu “Söz konusu eğitimse, yardıma koşarım” diyerek adımlarını Darüşşafakalı öğrenciler için attı.

12 Kasım Pazar günü gerçekleşen İstanbul Maratonu’nda gönüllü koşucular, Darüşşafakalı öğrenciler, öğretmenler, mezunlar, bağışçılar, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin, Yönetim Kurulu Eski Üyesi Beşir Özmen, Genel Sekreteri Pelin Kabalak, Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya ve Darüşşafaka çalışanları; köprüyü, annesi ya da babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilerin geleceğini aydınlatmak için tek yürek halinde geçti.

Ayrıca Mercedes-Benz Türk, Burgan Bank, Özak Global, Panasonic Eco Solutions Türkiye, Pirelli Prometeon Türkiye, Hilton İstanbul Bosphorus, Conrad İstanbul Bosphorus, Biltes Koleji, Green&Black Marine Logistics, Cefic Türkiye, Günsan Elektrik ve iDisplay'in çalışanları da Darüşşafaka için koştu.

Ellerinde “Söz konusu eğitimse yardıma koşarız” pankartlarıyla koşan Darüşşafaka gönüllüleri, adımlarıyla eğitimde fırsat eşitliğine destek verdi.

Darüşşafaka’ya bu yıl başlayan 48 öğrencinin 1 yıllık eğitim ihtiyacına destek sağlamak amacıyla 480.000 TL hedefle başlanan kampanya sürecinde daha sonra, koşucuların ve bağışçıların yoğun desteği sayesinde hedef, 70 öğrenci ve 700.000 TL olarak yenilendi. Kampanyanın bitiş tarihi olan 26 Kasım’a kadar 465 koşucunun çabalarıyla 733.257 TL bağış elde edildi.

Kampanyaya başlarken oluşturulan 480.000 TL'lik hedef %53 oranında aşılırken, revize hedef ise %4,5 oranında geçildi. 

En fazla bağış toplayan ilk beş koşucu:

1) Beşir Özmen
2) MBT Runners
3) Tankut Rıfat Şensürücü
4) Süleyman Morbel
5) Aslı Tan Sunter

En fazla sayıda bağış toplayan ilk beş koşucu:

1) Beşir Özmen
2) Safiye Öncel
3) Cengiz Yörükoğlu
4) Aslı Tan Sunter
5) Büşra Giray

En fazla bağış toplayan ilk beş kurum: 

1) Mercedes-Benz Türk 
2) Green&Black Logistics
3) Pirelli&Prometeon
4) Burgan Bank 
5) Özak Global

Maratonda Darüşşafaka’nın yanında olan ve geleceğe doğru umutla koşmamız için bize güç veren herkese yürekten teşekkürler!

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?