410 koşucu, “Söz konusu eğitimse, yardıma koşarım” dedi

 ›  Haberler  › ↓ 

13 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen 38. Vodafone İstanbul Maratonu’nda 410 koşucu “Söz konusu eğitimse, yardıma koşarım” diyerek adımlarını Darüşşafakalı öğrenciler için attı.

Gönüllü koşucular, Darüşşafaka’nın öğrencileri, öğretmenleri, mezunları, bağışçıları, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri Fırat Tekin ve Sevhan Gök Kahya, Yönetim Kurulu Eski Üyesi Beşir Özmen, Genel Sekreteri Pelin Kabalak, Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya ve Darüşşafaka çalışanları; köprüyü, annesi ya da babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilerin geleceğini aydınlatmak için tek yürek halinde geçti.

Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Pelin Kabalak ve Kaynak Geliştirme Birimi Yöneticisi Evrim Erbilen

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin ve Darüşşafaka Cemiyeti Kaynak Geliştirme Birimi Uzman Yardımcısı Tütengül Küçüker

JLL, Bilim İlaç, Üçler Market, Türk Loydu, Nişantaşı Üniversitesi ve CEFIC çalışanları da Darüşşafaka için koştu.

Geçen yıl Darüşşafaka'nın "Olmasa da Olur" kampanyasına gönüllü destek veren Ünlü Şef Arda Türkmen de maratonda Darüşşafaka için koştuArda Türkmen ve Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Pelin Kabalak

Darüşşafaka’ya bu yıl başlayan 48 öğrencinin 1 yıllık eğitim ihtiyacını karşılamak için 480.000 TL toplama hedefiyle yola çıkılan kampanyada şimdiye kadar hedefin %60’ına ulaşıldı. Koşu günü geride kaldı ama bağış kampanyası 27 Kasım’a dek maraton hızıyla devam ediyor. 

Bu sene okula başlayan kardeşleri için koşan Darüşşafaka Öğrencileri Koşu Grubu, 10.000 TL olan hedeflerine ulaştılar ama siz onları bağışlarınızla desteklemeye devam ederek, ana hedefe ulaşılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Öğrencileri desteklemek için: https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC15141 

Unutmayın, 27 Kasım’a kadar desteklemek istediğiniz koşucu için ipk.adimadim.org adresinden bağış yaparak hedefine ulaşmasına destek olabilirsiniz.  

Diğer bağış kanalları: 

Online bağış:   

https://www.darussafaka.org/bagis/genel-bagislar/38istanbul-maratonu

Havale/EFT:

Darüşşafaka Cemiyeti
Türkiye İş Bankası - Kozyatağı Ticari Şube (Şube Kodu: 1386)
Hesap No: 14621
IBAN: TR050006400000113860014621

Önemli not: Bağışlarınızı yaparken "Açıklama/Mesajınız" kısmına desteklediğiniz koşucunun adını ve soyadını yazmanızı rica ediyoruz.

Maratonda Darüşşafaka’nın yanında olan ve geleceğe doğru umutla koşmamız için bize güç veren herkese yürekten teşekkürler!

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?